Konfiguracja QoS na Linksys WAG 160N

Kupiłem router Linksys WAG160N i utworzyłem sobie sieć składającą się z 2 komputerów PC podłączonych do routera kablem RJ45 i laptopa podłączonego bezprzewodowo. I tu pytanie do was bo nie wiem jak przydzielić komputerom prędkości tak żeby gdy są wszystkie w sieci to 1PC miał 3Mb/s (z 6), 2PC 2Mb/s a laptop 1Mb/s.

Wiem że trzeba pokombinować z QoS ale nie wiem który tryb wybrać ( bo jest: UBR, CBRi VBR) i co gdzie powpisywać. Będę wdzięczny za podpowiedź.

To QoS o którym mówisz dotyczy modemu, jeśli ustawisz niepoprawna wartość to po prostu nie uzyskasz połączenia.

Niestety router o którym mówisz nie ma możliwości zarządzania pasmem dla kilku IP (komputerów). Szczątkowa obsługa QoS jest w Applications&Gaming/QoS - możesz tam zdefiniować priorytety dla portów (usług)

Jeżeli chcesz dowolnie podzielić pasmo pomiędzy kilka PC musisz mieć urządzenie z managerem pasma (np. planet BM525).

Możesz spróbować zainstalować na wszystkich PC program cFosSpeed który zasadniczo służy do zarządzania pasmem na jednym komputerze, ale odpowiednio skonfigurowany może pomóc.

pozdrawiam,