Konfiguracja RAID

Witam mam problem ze Skonfigurowaniem RAID na płycie głównej Gigabyte GA-H55M-USB3 czy mógłby ktoś opisać proces konfiguracji?

danielski1988 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Witam. Twoja płyta obsługuje funkcję RAID tylko na portach GSATA2_5/6. Oba dyski muszą być podłączone do tych gniazd. W BIOSie wchodzisz w Integrated Peripherals i ustawiasz opcję Onboard SATA/IDE Ctrl Mode na RAID/IDE. Wychodzisz z konfiguracji przez F10 (koniecznie z zapisem zmian). Po restarcie na ekranie startowym naciskasz Ctrl+G co uruchamia konsolę zarządzania dyskami. Wybierasz opcję Create RAID Disk Drive i ustawiasz parametry. W zasadzie musisz tylko zdecydować którą wersję RAID chcesz skonfigurować 0 -Stripe jeżeli stawiasz na szybkość lub 1-Mirror jeżeli chcesz zadbać o bezpieczeństwo danych. Resztę parametrów zostawiasz na domyślnych. Na koniec potwierdzasz konfigurację (Confirm Creation - w okienku na dole powinna pojawić się skonfigurowana macierz - a potem Save and Exit Setup). Do instalacji systemu mogą być wymagane dodatkowe sterowniki do kontrolera RAID ze strony Gigabyte (na 100% będą potrzebne do Win XP).