Konfiguracja Router DYNAMODE R-ADSL-C4WG2

Witam!

Mam problem z konfiguracja routera DYNAMODE R-ADSL-C4WG2 dla Neostrady. System na którym jest podłączony to Windows Xp SP3.

Wyjaśnie na czym dokładnie polega mój problem. Router skonfigurowałem z instrukcją która jest zamieszczona na stronie www dystrybutora routera: ftp://fen.pl/instrukcje/Dynamode/Instrukcja%20instalacji%20R-ADSL-C4WG2.pdf . Jednak po tej konfigutacji, nadal łączył się TYLKO z adresem 192.168.1.1 Metodą prób i błędów doszedłem, że trzena zmienić w zakładce: Advanced Setup/ADSL typ modemu ADSL. Zmieniłem go na następujący:

ADSL Mode: ADSL2+

ADSL Type: ANNEX A/L

Po tej zmianie router działał prawidłowo. Miałam dostęp do wszystkich zasobów (adresów) internetowych.

Tutaj zaczyna się probelm z którym nie potrafie sobie posadzić, dlatego proszę o pomoc.

Ruter działa poprawnie do momentu jak nie wyłącze go z zasilania. Dlatego, żeby mieć połączenie z siecią nie wyłączam routera razem z PC, żeby przy następnym włączeniu PC mieć łączność z internetem. Mianowicie: po wyłączeniu routera i ponownym włączeniu nie ma połączenia z internetem ok 10-20min. Po tym czasie połączenie powraca (nieraz szybciej jest zrestarutować router i od nowa go skonfigurować). Przy braku połaczenia jedyna strona z ktora sie laczy jest 192.168.1.1 (panel admin routera).

W zakładce Maintenance/Diagnostics wyświetlone zostają następujące informacje:

>> Testing Ethernet LAN connection … PASS

>> Testing ADSL Synchronization . PASS

>> Testing ATM OAM segment ping … PASS

>> Testing ATM OAM end to end ping … PASS

>> Ping Primary Domain Name Server . PASS (tutaj zazwyczaj jest SKIPPED zamiast PAS)

>> Ping http://www.yahoo.com … FAIL

Jeśli mam połączenie z całym zasobem siecie wszystko ma status PASS.

Prośba o pomoc, co mam zrobić, żeby router działał prowidłowo po ponownym włączeniu go do zasilania.

Z góry dziękuję za POMOC.

Pozdrawiam serdecznie!

gdzieś tam powinieneś mieć opcję “save” lub “apply”, użyj jej, to router zapisze sobie ustawienia i nie zgubi ich przy wyłączeniu z prądu.

Dziekuję, za odpowiedź, ale po skonfigurowaniu routera ustawienia są zapisane przyciskiem “save” :!: Po wyłaczeniu i włączeniu ponownym routera nie można połączyć sie z inna strona, tak jak opisałem probelm w poscie, ale ustawienia routera są zachowane takie same jak przed wyłączeniem.

Zatem to nie problem z mojej strony, że nie zapisałem ustawień po konfiguracji.W dalszym ciągu proszę o rozwiązanie problemu.

Pozdrawiam!