Konfiguracja routera ASMAX AR 1004g

Witam.

 

Ostatnio internet nie działał mi poprawnie i ciągle się rozłączał, więc pan z obsługi technicznej Netii doradził abym zresetował router ASMAX AR 1004g. Tak też zrobiłem i po włączeniu przeglądarki internetowej pojawiła się strona konfiguracyjna. Włączyłem co trzeba według poradnika, wpisałem login oraz hasło z umowy i kliknąłem save/reboot. Problem polega na tym, że 90% stron działa teraz prawidłowo, ale są takie, gdzie pojawia się strona konfiguracyjna routera, zamiast zawartości strony. Ktoś wie o co chodzi i dlaczego tylko wybrane strony mają taką przypadłość?

Spróbuj wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki. Możliwe, że ta czynność pomoże Tobie. Dlaczego? Skoro piszesz, że tylko wybrane strony mają taką przypadłość, to prawdopodobnie Twoja przeglądarka trzyma stare pliki cache i stąd taki problem.

Nic z tego. Wyczyściłem z Firefoxa wszystkie ciasteczka i pamięć podręczną, wyczyściłem komputer CCleanerem, zresetowałem router jeszcze raz i wpisałem hasła, ale dalej ten sam problem.

 

[edit] Ciekawa sprawa. Z poziomu przeglądarki w pasku wyszukiwarki Google jak coś wpiszę to nie wyświetli strony, ale jak przejdę na google.pl i coś wpiszę to już jest okej.

Upewnij się, że router i komputer nie korzystają z falszywych DNSów.

Przyznam szczerze, że nie wiem jak to zrobić.

[edit] To musi być wina komputera, bo na telefonie przez WiFi normalnie otwieram Facebooka i Youtube, a na komputerze nie ma szans.