Konfiguracja routera ASMAX AR 1004g

(Fedrix) #1

Witam.

Ostatnio internet nie działał mi poprawnie i ciągle się rozłączał, więc pan z obsługi technicznej Netii doradził abym zresetował router ASMAX AR 1004g. Tak też zrobiłem i po włączeniu przeglądarki internetowej pojawiła się strona konfiguracyjna. Włączyłem co trzeba według poradnika, wpisałem login oraz hasło z umowy i kliknąłem save/reboot. Problem polega na tym, że 90% stron działa teraz prawidłowo, ale są takie, gdzie pojawia się strona konfiguracyjna routera, zamiast zawartości strony. Ktoś wie o co chodzi i dlaczego tylko wybrane strony mają taką przypadłość?

(bartek-szuster) #2

Spróbuj wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki. Możliwe, że ta czynność pomoże Tobie. Dlaczego? Skoro piszesz, że tylko wybrane strony mają taką przypadłość, to prawdopodobnie Twoja przeglądarka trzyma stare pliki cache i stąd taki problem.

(Fedrix) #3

Nic z tego. Wyczyściłem z Firefoxa wszystkie ciasteczka i pamięć podręczną, wyczyściłem komputer CCleanerem, zresetowałem router jeszcze raz i wpisałem hasła, ale dalej ten sam problem.

[edit] Ciekawa sprawa. Z poziomu przeglądarki w pasku wyszukiwarki Google jak coś wpiszę to nie wyświetli strony, ale jak przejdę na google.pl i coś wpiszę to już jest okej.

(roobal) #4

Upewnij się, że router i komputer nie korzystają z falszywych DNSów.

(Fedrix) #5

Przyznam szczerze, że nie wiem jak to zrobić.

[edit] To musi być wina komputera, bo na telefonie przez WiFi normalnie otwieram Facebooka i Youtube, a na komputerze nie ma szans.