Konfiguracja routera BELKIN - POMOCY

Witam.

Niedawno zakupiłem laptopa do którego dostałem gratis router Belkin F5D7633-4 v3. Niestety router nie jest nowy i jedyne co do niego dostałem to zasilacz…

Posiadam internet z neostrady oraz modem ZXDSL852.

I tu zaczynają się moje problemy ponieważ zupełnie nie wiem jak go podłączyć (chcę by komputer stacjonarny był podpięty do niego kablem zaś laptop łapał internet poprzez WI FI) a tym bardziej jak to wszystko skonfigurować by działało.

Bardzo proszę o szybkie odpowiedzi :frowning:

Z góry dziękuję Pomaranczan

jak podłaczyć ot własnie wiem

kabel z neostrady podłącz z Live Boxa do routera z routera do kompa stacjonarnego kablem sieciowym i to wsio ,teraz tylko i aż skonfigurować trzeba ale tu musi Ci pomóc ktoś lepszy ,troszkę tego jest,stacjonarny może ruszy ale laptop raczej nie przed skonfigurowaniem-pozdrawiam :slight_smile:

Wszystko było by ok gdyby nie fakt iż nie posiadam Live Boxa tylko modem usb ZXDSL 852 i nie wiem który kabel mam podłączyć do routera :frowning:

Witam!

Mam taki sam router tylko z wbudowanym modemem. W podlaczeniu nie moge Ci pomoc.Jesli juz to zrobisz wejdz na strone http://192.168.2.1 i powinna Ci sie otworzyc strona do ustawienia wszystkich parametrow(nie musisz miec w tym momencie aktywnego lacza). Podejrzewam ze bedziesz musial zapytac dostawce internetu o kilka danych. Pomocna bedzie strona www.belkin.com/pl gdzie mozesz zapytac o porade. Nie moge Ci podac moich parametrow bo jestem spoza Polski.

Pozdrowienia

Marek

Niestety

Ups! Przeglądarka Google Chrome nie mogła się połączyć ze stroną 192.168.2.1

Sugestie:

Spróbuj ponownie wczytać: 192. 168. 2. 1

Szukaj w Google:

:frowning:

Sprawdzilem, otwiera tylko w IE. Masz zainstalowany?

Opisz krotko jak podlaczyles kable zaczynajac od kabla telefonicznego ktory musi byc wlozony w modem.

Czekam.

Dodane 21.11.2010 (N) 12:39

Zapomnialem!

Pierwsza konfiguracje routera musisz dokonac z polaczenia kablowego LAN, nie przez wire-less.

Jestem zdeterminowany Ci pomoc, jednak w Tajlandii zaczyna sie noc, wroce jutro rano.

Pozdrowienia

a więc kable to jest jeden wielki misz masz ponieważ nie wiem co i jak (mam modem wywalić?) bo kable które są podpięte w tym momencie to kabel od gniazdka telefonicznego do routera(żółte wejście*) kabel sieciowy między PC a routerem(szare wejście*) oraz mam podpięty modem od neostrady połączony kablem usb z komputerem niestety internetu nie ma w takim układzie.

Na tę stronę udało mi się wejść, niestety nie ma nic dotyczącego instalacji modemu :frowning: jedynie co mam to po lewej stronie takie rzeczy jak :

LAN Setup/Internet WAN/Wireles/Firewall/ Utilities. To aby na pewno dobra strona?

*mój router posiada 1 żółte wejście (modem) oraz 4 szare (PC1/PC2…)

OK!

Prosze w takim razie odczytac wszystko co masz napisane na BELKINIE. Moze jest to modem-router a nie tylko router.

Po tej informacji podam Ci jak polaczyc bez zadnego misz-maszu.

G Wirless Router

Model F5D7234-4 v3

LAN/WLAN MAC 001CDFB5B5CD

WAN MAC 001CDFB5B5CE

SERIAL#

PIN code

No to tak przed zamknieciem dzisiejszej sesji: podales inny model niz przy pierwszym powiadomieniu.Ogromna roznica w polaczeniu.

Czy ten router jest kupiony w Polsce? Takze wazne.

Modem musisz mieć podłączony do routera a do routera wszystko inne. Jednak nie podłączysz modemu usb do tego routera. Jedyna możliwość to podłączenie tak jak masz i udostępnianie łącza do routera. Ustawiasz w karcie sieciowej opcje udostępnianie łącza. I podpinasz skrętką kartę pc z portem wan routera. Niestety nie będziesz miał neta na lapie ja pc będzie wyłączony ;]

Mój błąd naprawdę nie wiem jak to się stało za co z góry przepraszam dziękuję ci bardzo za chęci pomocy mam nadzieje że będą tego efekty.

Co do modemu jak już wspomniałem dostałem go za darmo więc nie orientuje się gdzie został kupiony :?

@up czyli jedyne wyjście by wszystko ładnie grało to kupno nowego routera?

To nie ma żadnego znaczenia. Router jest dobry, ale musisz zmienić modem na jakiś z gniazdem rj-45.

Nie sluchaj wrednych ludzi! Wrednosc jest gleboko zakorzeniona w genach i nie ma nic wspolnego z pomoca!

Naprawde ostatnia porada na dzisiaj.

Do widzienia jutro!

Najpierw trzeba ustalić, jaki masz router. Czy jest to F5D7633, czy F5D7234. Bo różnica jest, tak jak pisali poprzednicy, bardzo duża. Najlepiej spójrz na tylny panel. Będą tam prostokątne gniazda (RJ-45). Jeśli jedno z nich będzie nieco mniejsze od pozostałych (będzie to RJ-11), jest to FSD7234. Jeśli wszystkie prostokątne gniazda są takiej samej wielkości (RJ-45), jest to FSD7633.

Mój router to na 100% F5D7234. Czy da się coś zrobić by internet działał na 2 komputerach czy po prostu muszę kupić inny router?

Przyznam, że siedzę od wczoraj i się głowię co i jak na zadnym forum większej pomocy nie dostałem jednym słowem koszmar. :x

Jeśli ktoś z was coś wymyślił to proszę o podzielenie się cennymi informacjami.

Skoro twój router jest taki jaki podałeś nie ma on wbudowanego modemu (czyt gniazdka pod kabel telefoniczny), więc nie możesz do niego owego kabla podłączyć. Twój modem nie posiada gniazdka rj-45(skrętka czyli ten od neta), więc do niego nie podłączysz routera. Jedynym wyjściem jest jak wcześniej napisałem udostępnianie łącza, bądź wymiana routera na taki z wbudowanym modemem.

Lub kupno modemu z wyjściem RJ-45. Na Allegro masz np. SpeedTouch 516 i inne z serii 5xx.

Trzeba też dodać, że zawsze jedno urządzenie zajmuje mniej miejsca, a z czasem i tak się zwróci (chodź w przypadku urządzeń sieciowych raczej dopiero pod koniec żywotu urządzenia) ;]

Dziękuję wszystkim bardzo za pomoc.

Z tego co widzę po waszych opiniach i opiniach użytkowników innych forów wywnioskowałem, że jedyne co mogę zrobić to kupić inny router.

Jeszcze raz dziękuję .