Konfiguracja routera chello

Witam,

Proszę o pomoc w skonfigurowaniu routera pod ISP Chello. Sytuacja wygląda w ten sposób że mam podłączyć w jednym mieszkaniu internet. Są dwa komputery Chello daje router (nie wiem jaki), muszę go skonfigurować tak żeby na dwóch kompach był internet. Prawdopodobnie ten router będzie tylko z 1 x LAN i 1 x WAN wiem musze mieć switch. Pytanie tylko jakie są ustawienia standardowe takiego routera, pod TP robiłem to wiele razy wiec nie ma problemu z VPI, VCI itp, ale kompletnie nie wiem jak to wygląda w routerze z Chello.

Proszę o pomoc osoby które potrafią rozwiązać podobny problem.

dostaniesz od UPC router NETGEAR modelu nie pamiętam, jest to routerek 1xWAN+4xLAN+WIFI 2,4GHz mimo, z konfiguracją nie ma żadnego problemu. Odłączasz komputer od modemu i restartujesz modem, po zalogowaniu modemu ok 1,5 - 2 min podłączasz router do modemu kablem RJ45 (kabel w zestawie z routerem) MODEM-WAN ROUTERA, do LAN podłączasz kompa. Otwierasz przeglądarkę i w adresie wpisujesz http://routerlogin.com, standardowe ustawienia routera użytkownik: admin, hasło: password. Router automatycznie wykryje połączenie z internetem Ty musisz tylko skonfigurować go do pracy dla WIFI. Powodzenia.

Dzieki za posta, będę próbował :slight_smile: oby więcej takich forumowiczów jak TY, którzy doradzą, a nie tylko krytykują.