Konfiguracja routera D-Link DI-524

(PC174) #1

Jak skonfigurować router D-Link DI-524? Po wpisaniu do przeglądarki strony " 192.168.0.1" ładuje się i ładuje… Ale nic. Kabel z “jedynki” podłączam do komputera. A kabel od Internetu do WAN. Nie posiadam płyty ale z tego co mi wiadomo to i tak były na niej tylko instrukcje. Pomóżcie.

(Ceteerel) #2

A to nowy router czy od kogoś kupowałeś? Być może ten ktoś zmienił adres konfiguracji na 192.168.1.1 albo 2.1 albo 1.2 itp. Najlepiej przytrzymaj kilka sekund RESET a router powróci do ustawień fabrycznych.

(PC174) #3

No właśnie dostałem na chwilę, żeby pościągać na laptopa kilka rzeczy. Zaraz sprawdzę.

(Ceteerel) #4

No to jak na chwilę… to może nie resetuj, bo komuś ustawienia skasujesz :slight_smile:

(PC174) #5

Ta osoba już go nie używa, bo ma Orange Freedom Pro.

Ale wróćmy do tego: laptop wykrywa go jako “DOMEK”, co by się zgadzało bo u niego też coś takiego pisało. Po resecie niestety dalej nic… Dalej strona nie wchodzi, a laptop dalej tak samo go wykrywa.

(Filip Hh) #6

A we właściwościach protokołu internetowego TCP/IPv4 ustawiłeś adres ip i maskę ręcznie czy masz zaznaczone automatycznie pobieraj adres ip ?

(PC174) #7

Automatycznie. Wyłączyłem go z prądu i włączyłem. O dziwo zadziałał :smiley: dzięki wszystkim, którzy chcieli pomóc! Właśnie zacząłem przygodę z routerami i mogę powiedzieć, że to bardzo ciekawe urządzenia :slight_smile: