Konfiguracja routera do internetu z VECTRY

Witam. Posiadam internet z vectry 100Mb/s, router to CISCO EPC3928S. Po WiFi max prędkość internetu do 40Mb/s, po kablu max około 100Mb/s. Zrobiłem repetera z routerem Tplink wr841N, ale nie do końca wszystko chyba dobrze ustawiłem, bo prędkość z wifi rozgłaszanej przez tplinka to też max 40mb/s. Router ma wgrane oprogramowanie gargoyle. Jak dobrze to skonfigurować by osiągał większe prędkości przez wifi od tplinka.

Pozdrawiam

Poszukaj najmniej używanego kanału - np. za pomocą WifiAnalyzer’a na Androida. Spróbuj w ustawieniach AP (WR841N) wymusić na stałe tryb N.

Te wyniki są na laptopie czy komórce/tablecie?

Wyniki z laptopa, potem wkleję jak to wygląda w konfiguracji.

Hej,

 

A jesteś pewien, że TP-Link działa jako Repeater? Co chcesz osiągnąć taką zmianą? Przecież powtarza on zwolniony sygnał radiowy w Cisco? Może lepiej podłączyć TP-Linka kablowo i uruchomić jako Access Point, a WiFi w Cisco wyłączyć?

 

Pozdrawiam,
Dimatheus

Tak chcę zrobić z tym, że sygnał radiowy w cisco nie da rady wyłączyć, bo nie znam haseł dostępu do routera, ale mniejsza z tym. Routery łącze ze sobą kablem sieciowym i w tplinku chcę rozgłaszać dopiero po wifi.

Jaką masz ustawioną szerokość kanału? Twoje urządzenia na pewno działają w standardzie n, czy może w standardzie draft-n?

 

 

tak to wygląda

Operation mode ustaw tylko na N, a channel width na 40MHz.

Nie da rady, jest do wybory tylko to co widzisz i B+G

w channel width jest do wyboru:

40mhz 2nd chan above

40mhz 2nd chan belowe

Hej,

 

Tutaj w sumie zależy od tego, na którym jesteś kanale. Ustawienie determinuje, czy szerokość rozszerzamy na kanały powyżej, czy poniżej aktualnie ustawionego.

 

Pozdrawiam,
Dimatheus

To nic nie poradzicie? Może to oprogramowanie jest jakieś ograniczone i warto wrócić do firmware tplinka?

Hej,

 

Wrzuć po prostu na razie szerokość kanału na 40MHz, czyli dowolną z wskazanych wartości i zobacz, jakie są efekty.

 

Pozdrawiam,
Dimatheus

A może moja wifi nie ogarnia takich prędkości?  Mam Msi Ge60 0nd

Hej,

 

Może tak być, że źródłem problemu jest posiadana karta WiFi. Ale tutaj nie da nic model laptopa, bo zapewne był sprzedawany w kilku konfiguracjach, więc najlepiej sprawdzić w systemie, co to dokładnie za karta.

 

Pozdrawiam,
Dimatheus

Intel Centrino Wireless-N 135

Hej,

 

Według specyfikacji producenta - http://ark.intel.com/pl/products/66887/Intel-Centrino-Wireless-N-135-Single-Band - karta obsługuje draft-N, czyli prędkość do 150 Mb/s, choć potrzeba do tego naprawdę mocnego i stabilnego sygnału. Jeśli więc wyciągasz około połowy tej prędkości, to i tak powinno być nieźle. 

 

Pozdrawiam,
Dimatheus

Jest jakaś karta zewn pod usb godna polecenia w takich sklepach jak ME,Rtv czy MM do 50 zł? 

Hej,

 

Do 50 PLN niestety nie kupisz żadnej porządnej karty WiFi - co najwyżej działającą w Draft-N. Oczywiście można wybrać jakiś model (na przykład http://www.tp-link.com.pl/products/details/cat-11_TL-WN722N.html) z dedykowaną anteną, ale czy polepszy to znacząco sygnał, ciężko stwierdzić.

 

Pozdrawiam,
Dimatheus

Do 100 zł? 

Hej,

 

W takiej sytuacji wybrałbym coś z poniższych:

Jeśli chodzi o zasięg, najlepsza byłaby ostatnia pozycja, choć może być problem w ergonomii tego rozwiązania w połączeniu z laptopem.

 

Pozdrawiam,
Dimatheus