Konfiguracja routera do internetu z VECTRY

(Momon) #1

Witam. Posiadam internet z vectry 100Mb/s, router to CISCO EPC3928S. Po WiFi max prędkość internetu do 40Mb/s, po kablu max około 100Mb/s. Zrobiłem repetera z routerem Tplink wr841N, ale nie do końca wszystko chyba dobrze ustawiłem, bo prędkość z wifi rozgłaszanej przez tplinka to też max 40mb/s. Router ma wgrane oprogramowanie gargoyle. Jak dobrze to skonfigurować by osiągał większe prędkości przez wifi od tplinka.

Pozdrawiam

(boykott) #2

Poszukaj najmniej używanego kanału - np. za pomocą WifiAnalyzer’a na Androida. Spróbuj w ustawieniach AP (WR841N) wymusić na stałe tryb N.

Te wyniki są na laptopie czy komórce/tablecie?

(Momon) #3

Wyniki z laptopa, potem wkleję jak to wygląda w konfiguracji.

(Dimatheus) #4

Hej,

A jesteś pewien, że TP-Link działa jako Repeater? Co chcesz osiągnąć taką zmianą? Przecież powtarza on zwolniony sygnał radiowy w Cisco? Może lepiej podłączyć TP-Linka kablowo i uruchomić jako Access Point, a WiFi w Cisco wyłączyć?

Pozdrawiam,
Dimatheus

(Momon) #5

Tak chcę zrobić z tym, że sygnał radiowy w cisco nie da rady wyłączyć, bo nie znam haseł dostępu do routera, ale mniejsza z tym. Routery łącze ze sobą kablem sieciowym i w tplinku chcę rozgłaszać dopiero po wifi.

(roobal) #6

Jaką masz ustawioną szerokość kanału? Twoje urządzenia na pewno działają w standardzie n, czy może w standardzie draft-n?

(Momon) #7

tak to wygląda

(roobal) #8

Operation mode ustaw tylko na N, a channel width na 40MHz.

(Momon) #9

Nie da rady, jest do wybory tylko to co widzisz i B+G

w channel width jest do wyboru:

40mhz 2nd chan above

40mhz 2nd chan belowe

(Dimatheus) #10

Hej,

Tutaj w sumie zależy od tego, na którym jesteś kanale. Ustawienie determinuje, czy szerokość rozszerzamy na kanały powyżej, czy poniżej aktualnie ustawionego.

Pozdrawiam,
Dimatheus

(Momon) #11

To nic nie poradzicie? Może to oprogramowanie jest jakieś ograniczone i warto wrócić do firmware tplinka?

(Dimatheus) #12

Hej,

Wrzuć po prostu na razie szerokość kanału na 40MHz, czyli dowolną z wskazanych wartości i zobacz, jakie są efekty.

Pozdrawiam,
Dimatheus

(Momon) #13

A może moja wifi nie ogarnia takich prędkości?  Mam Msi Ge60 0nd

(Dimatheus) #14

Hej,

Może tak być, że źródłem problemu jest posiadana karta WiFi. Ale tutaj nie da nic model laptopa, bo zapewne był sprzedawany w kilku konfiguracjach, więc najlepiej sprawdzić w systemie, co to dokładnie za karta.

Pozdrawiam,
Dimatheus

(Momon) #15

Intel Centrino Wireless-N 135

(Dimatheus) #16

Hej,

Według specyfikacji producenta - http://ark.intel.com/pl/products/66887/Intel-Centrino-Wireless-N-135-Single-Band - karta obsługuje draft-N, czyli prędkość do 150 Mb/s, choć potrzeba do tego naprawdę mocnego i stabilnego sygnału. Jeśli więc wyciągasz około połowy tej prędkości, to i tak powinno być nieźle. 

Pozdrawiam,
Dimatheus

(Momon) #17

Jest jakaś karta zewn pod usb godna polecenia w takich sklepach jak ME,Rtv czy MM do 50 zł? 

(Dimatheus) #18

Hej,

Do 50 PLN niestety nie kupisz żadnej porządnej karty WiFi - co najwyżej działającą w Draft-N. Oczywiście można wybrać jakiś model (na przykład http://www.tp-link.com.pl/products/details/cat-11_TL-WN722N.html) z dedykowaną anteną, ale czy polepszy to znacząco sygnał, ciężko stwierdzić.

Pozdrawiam,
Dimatheus

(Momon) #19

Do 100 zł? 

(Dimatheus) #20

Hej,

W takiej sytuacji wybrałbym coś z poniższych:

Jeśli chodzi o zasięg, najlepsza byłaby ostatnia pozycja, choć może być problem w ergonomii tego rozwiązania w połączeniu z laptopem.

Pozdrawiam,
Dimatheus