Konfiguracja routera do sieci Netia


(Kielbas99) #1

Witam.

Mam problem z konfiguracją routera TP-Link TD-W8970. Wtyczkę RJ45 podpinam do wejścia WAN w routerze, następnie kablem ethernet do laptopa z systemem Windows Vista. Przez dłuższy czas nie było reakcji. Nie mogłem nawet wejść na http://192.168.1.1/ aby skonfigurować router. Instalacja z płytki też się nie powiodła. Po dłuższych próbach udało mi się połączyć z routerem, ale po skonfigurowaniu go w ogóle nie mam dostępu do internetu (tylko poprzez wi-fi łączę się z routerem). A co najlepsze, po podpięciu wtyczki prosto do laptopa również nie mogę się połączyć. Diagnoza nie wykazywała żadnego błędu lub wyskakiwał błąd 815. Próbowałem zrobić coś z drugiego laptopa z systemem Windows 7, lecz skutki są te same. Podczas moich starań działy się dziwne rzeczy. Dwa razy udało mi się zalogować na FB, mimo tych wszystkich problemów. Były dziwne przejścia z routera TP-Link do Linksys. Po prostu przy łączeniu się z routerem, wpisywałem login/hasło, wciskałem enter, musiałem wpisać drugi raz login/hasło i po akceptacji byłem w menu głównym Linksys. Nie wiem, czy jest to spowodowane problemami w sieci, ponieważ posiadam zaświadczenie z 28 sierpnia o poprawności sieci. Router też działa, ponieważ sprawdzałem go w innym miejscu, tyle że był podłączony kablem RJ11 z sieci Neostrady. 


(JoteS) #2

Podłącz wtyczkę nie do gniazda WAN ale LAN. Tu masz opis konfiguracji http://tplink-forum.pl/faq-konfiguracja-tp-link-a/w8970-konfiguracja-routera-adsl/


(Kielbas99) #3

Tyle, że w mieszkaniu nie posiadam linii telefonicznej a kabel sieciowy.


(roobal) #4

Nie wiem jakim cudem wcisnąłeś RJ-45 do portu WAN w tym routerze, ale spoko. No chyba, że nie odróżniasz RJ-45 od RJ-11 to inna sprawa…

 

To napisz w jaki sposób łączysz się z internetem, bo po twoim opisie nic nie można wywnioskować. Podałeś zbędne informacje, a nie podałeś konkretów.


(ADR1991) #5


(JoteS) #6

Router jest uniwersalny ADSL i DSL. Zresetuj go i skonfiguruj od nowa. Tu masz konfigurację jako DSL http://tplink-forum.pl/faq-konfiguracja-tp-link-a/w8970-jako-router-dsl-z-portem-wan/msg1980/#msg1980 lub posłuż się instrukcją.


(roobal) #7