Konfiguracja routera edimax br6204wg

Witam kupiłem router edimax br6204wg i mam problem z konfiguracją czy ktoś mi pomoże go z konfigurować najlepiej krok po kroku logowałem się już na 192.168.2.1 ale dla mnie to czarna magia. Z góry dzięki.

Na forum piszemy w języku polskim, używamy “ś, ć, ź, ż, ą, ę, etc.”, proszę użyć przycisku EDYTUJ i poprawić posta, dziękuję za uwagę.

Więc tak ;D

Kabel z internetem wpinasz do portu WAN.

Kabel od kompa wpinasz do jednego z portów LAN 1-4.

W tym miejscu włączasz router do prądu.

Po chwili jeżeli Twój dostawca nie robi różnych zabiegów będziesz już miał internet :slight_smile:

Jeżeli nie ma to napisz jak dotychczas się łączyłeś z internetem:

  1. Kabel wpięty do kompa i już?

  2. Musiałeś się jakoś logować podając swój login i hasło czy coś jeszcze musiałeś robić?

Wtedy przejdziemy dalej bo póki co to wróżenie z fusów bo nie wiemy jaki masz internet :slight_smile:

Za pomocą modemu z dialogu

Czyli masz internet z lini telefonicznej ? :slight_smile:

Jeżeli tak to masz zły router bo ten edimax jest pod kablówkę, a Ty potrzebujesz modemu ADSL takiego jak pod Neostradę/Netię :slight_smile:

Chyba, że ten modem Dialogu do Twojego komputera jest podłączony kablem sieciowym, a nie poprzez port USB jak to ma miejsce w modemach z netii/neostrady to wtedy da radę to zrobić.

Nie wiem jak to wygląda u mnie w okolicach nie ma Dialogu :slight_smile:

Podaj tego model to będę wiedział więcej :smiley:

tak mam z lini telefonicznej

ale zapewniano mnie ze będzie chodził

Dodane 14.11.2013 (Cz) 15:24

z modemu wychodzi kabel ethernetowy i do komputera

Dodane 14.11.2013 (Cz) 16:00

Pomocy Będę wdzięczny

#-o

Dodane 14.11.2013 (Cz) 19:06

Zna się ktoś :? na tym

Przeniesiono z działu Problemy z oprogramowaniem.

Instrukcji obsługi do routera nie dołączyli? Przyklejony temat widziałeś? :arrow: podstawowa-konfiguracja-domowego-routera-t439247.html

Zapoznaj się z nim i dopiero wtedy napisz z czym konkretnie masz problem, bo póki co nie napisałeś z czym masz problem, a nikt tu wróżką nie jest i nikt nie bedzie pisał specjalnie dla Ciebie kolejnej instrukcji obsługi. Nas interesują przede wszystkim konkretne informacje, jeśli coś nie działa, to co nie działa, jeśli czegoś nie rozumiesz, to napisz czego nie rozumiesz, a nie liczysz na to, że ktoś poda Ci gotowe rozwiązanie wróżąc z magicznej kuli.