Konfiguracja routera Globo i brak internetu w PC

dejzii , co to za system XP/Vista/7 ? W panelu sterownia > połączenia sieciowe > Karta sieciowa - Nazwa raczej Połączenie lokalne > właściwości > TCP/IPv4 > właściwości > zaznacz Uzyskaj adres IP auto oraz Uzyskaj adres serwera DNS auto > zastosuj.

Łukash , Połączenie sieciowe jest puste. Nie mam żadnego połączenia. Co do systemu to mam XP

myślę, że dokładnie takie ustawienie się tam znajduje, a przynajmniej powinno:

Dodane 05.10.2010 (Wt) 14:34

czyli nie mamy sterowników - link już podany w tym wątku.

skrzek , zgadza się ,ale sprawdzić nie zaszkodzi.

Jak to puste :slight_smile: A w Menu start > Połącz z > Pokaż wszystkie połączenia -nic nie ma ?

dejzii

zainstalowałam sterowniki ale to nic nie dało :frowning: połączenie sieciowe dalej jest puste. Menedżer urządzeń nie pokazuje karty sieciowej . Mam już dodatkowy kabel do routera,żeby skonfigurować,ale skoro net w PC nie działa to chyba nie bede mogla tego zrobić

skoro instalacja sterków nic nie dała - to albo są złe sterowniki (nie ten model, nie ten system??), albo karta jest wyłączona w biosie, nie wiem tylko czemu przed reinstalacją była ona widoczna w systemie???

a czy przypadkiem nie wyciągałaś karty ze gniazda??? bo wydaje mi sie, że była wcześniej taka informacja - może jest źle zainstalowana i dlatego jej nie wykrywa,

w menedżerze urządzeń nie była widoczna. Wykazał ją programu SIW. Wyciągałam karte z gniazdka, przełożyłam ją do innego z nadzieją,że się uruchomi, ale też nic.

dejzii , które te serowniki instalujesz ? Pierwsze z góry pod system XP ?

http://www.realtek.com.tw/downloads/dow … Down=false

Są dwie możliwości:

  • Spróbuj włożyć kartę sieciową do gniazda, w którym się znajdowała przedtem - jeżeli masz szczęście :slight_smile: - to po uruchomieniu systemu zostaniesz poinformowana o znalezionym nowym sprzęcie i automatycznie powinny zostać zainstalowane sterowniki

  • Jeżeli to nie pomoże, znaczy, iż karta sieciowa jest uszkodzona - warto byłoby sprawdzić inną kartę sieciową - pożyczoną lub kupioną w sklepie

tak te pierwsze dokladna nazwa-WinXP 32/64 and Win2K Auto installation Program (SID:1376577) i kompletnie nic sie nie dzieje. Może powinnam zadzwonić do UPC… karta sieciowa do tej pory działała, więc nie powinna być uszkodzona. Próbowałam podpiąć pod router ale dioda LAN połączonego z sieciówką jest martwa.

ok spróbuje jeszcze raz z tym gniazdkiem

Na pewno nie jest to wina UPC - w końcu masz internet na innym komputerze - problem polega na tym,iż karta sieciowa nie jest ‘‘widziana’’ przez system operacyjny, a więc problem leży po stronie użytkownika - niestety w tym przypadku Twojej.

Z opisanej przez Ciebie sytuacji moim zdaniem wynika, iż karta sieciowa przestała działać.

Wszystko działa poprawnie do momentu, w którym się zepsuje :slight_smile: . Niestety nigdy nie wiadomo kiedy to się stanie, i wg. praw Murphyego zawsze jest to w najmniej oczekiwanym momencie :slight_smile:

udało się !!