Konfiguracja routera Globo i brak internetu w PC


(system) #1

Witam!Próbowałam skonfigurować Router Globo GX300 ale z przyczyn losowych musialam przestac-odłączylam sprzęt i teraz nie wiem dlaczego nie mam internetu w stacjonarnym komputerze.Internet w UPC. Nie wiem jak to naprawić i mam jeszcze pytanie jak podłączyć router aby bezprzewodowo mieć internet w laptopie a PC byl na kablu. Czy musze mieć dodatkowy kabel?


(skrzek) #2

zresetuj modem (wyciągnij wtyczkę od zasilania modemu) bo masz inny MAC adres w kompie a inny ma router, podobnie należy postąpic po podłączeniu routera (bądź sklonowac mac)


(system) #3

A czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć dokładnie jak rozdzielić swoje łącze? Postępuje zgodnie z instrukcją,ale nie bardzo mi to wychodzi. Zacznę od początku bo nawet nie wiem co do czego podłączyć. Chcę mieć internet w PC na kablu a w laptopie bezprzewodowo i teraz nie wiem jak to zrobić, co podłączyć do czego.Czy powinnam mieć dodatkowy kabel czy wystarczy mi jeden ten,który łączy modem z kartą sieciową. Będę b.wdzięczna za pomoc- jestem kompletny laikiem w tej dziedzinie.


(Marchelmx) #4

Poniżej link do filmu przedstawiającego konfiguracje routera - co prawda firmy Linksys ale zasada jest taka sama:

Generalnie podłączenie wygląda następująco:

  • do gniazda WAN routera podłączasz kabel od modemu UPC

  • do gniazda LAN w routerze (zapewne są 4 ponumerowane 1-4) wpinasz kabel łączący router z komputerem stacjonarnym.

Aby bezprzewodowo łączyć się z internetem, należy w przeglądarce internetowej wpisać adres IP routera (jeżeli podłączysz się za pomocą kabla, to w połączeniu sieciowym we właściwościach będzie adres IP bramy internetowej - w tym przypadku będzie to adres IP routera).

Podaj dokładnie nazwę firmy oraz model urządzenia, którym dysponujesz


(system) #5

Mam spory problem-nadal nie mam internetu w stacjonarnym komputerze.Zresetowałam modem (WebSTAR EPC2203) i nic. Brak połączenia sieciowego, w menedżerze urządzeń nie widzi karty sieciowej.. nie wiem co mam robić... za to w laptopie normalnie na kablu działa. Jak przywrócić internet do stacjonarnego kompa?

marchelmx , odnośnie pytania do sprzętu to mam router- GLOBO GXR-300. Z tego co widze muszę dokupić jeszcze jeden kabel RJ45 bo mam tylko jeden,który umożliwia mi podłączenie modem-router a jeszcze jeden dla router-stacjonarny


(Łukash) #6

dejzii ,

router-dla-fiber-power-wifi-t415457.html#p2654779

Po kolei

W menedżerze urządzeń kliknij na nazwę kompa potem kliknij Skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu.


(skrzek) #7

więc jeśli nie widzi karty to pewnie nie jest zainstalowana, czyli brak sterowników - masz jakieś "znaki zapytania" w menadżerze?? jakieś nieznane urządzenia???


(system) #8

Nic nie wyrywa, jedyne znaki zapytania są przy Kontroler multimediów audio i to wszystko.Karty nadal nie widzi..

Nawet nie mam jak zainstalować do niej sterowników bo płyty nie mam a internet nie działa,żeby pobrać :frowning:


(Łukash) #9

Po tej kombinacji ,zniknięciu karty restartowałaś system ? Jak nie to zrestartuj ,może karta zostanie wykryta i zainstalowana.

Zdaję mi się że jesteś online :wink:


(system) #10

jestem online bo korzystam z laptopa a nie wiem nawet jak sie nazywa karta sieciowa,która jest w stacjonarnym,żeby je pobrać.

Restartowałam wielokrotnie jak i modem odłączałam i dalej nie wykrywa;/ A może spróbować rozkręcić komputer wyjąć i włożyć kartkę sieciową na nowo?


(Łukash) #11

Jeżeli czujesz się na siłach :slight_smile: ,to śmiało możesz to zrobić.


(system) #12

Niestety wyjęcie i włożenie karty nic nie pomogło.. zaczynam się naprawdę martwić.. a może to UPC coś zablokowało? Nie wiem co jeszcze mogę zrobić,żeby internet wrócił na stacjonarny


(Łukash) #13

To jest problem zdaję się u Ciebie ,nie masz karty sieciowej zainstalowanej.Albo coś się z nią stało ,albo nie wiem.Pobierz program SIW skopiuj na pendrive i zainstaluj go na stacjonarnym ,uruchom Tools > Options wybierz język > sprzęt > Network adapter > kliknij prawym wybierz Copy i wklej do posta informacje.


(system) #14

wklejam:

Network Adapter 1

Model Apple Mobile Device Ethernet

Opis [11] Apple Mobile Device Ethernet

Status Connected

Network Adapter 2

Model Karta Realtek RTL8139 Family PCI Fast Ethernet NIC

Opis [2] Karta Realtek RTL8139 Family PCI Fast Ethernet NIC

Status Connected


(Łukash) #15

Masz Iphona ?

Więc jest karta podłączona ...Tu masz sterowniki http://www.realtek.com.tw/downloads/dow ... Down=false ,wybierz odpowiednie pod system,pobierz ,zainstaluj na stacjonarnym.


(system) #16

Zainstalowałam sterowniki i nic... Nie mam iphona. Mam ipoda może od niego ta informacja. Jestem zdesperowana chyba zrobie reinstalke z nadzieją, że to pomoże. Bo już sama nie wiem co więcej moge zrobić


(Łukash) #17

Pokaż mi jeszcze zrzut ekranu z menedżera urządzeń > karty sieciowe> otwórz go i naciśnij klawisz PrintScreen > otwórz Paint i naciśnij CTRL+V > zapisz obrazek i wstaw na http://wstaw.org/ ,tu daj linka.


(system) #18

zrobilam reinstalke i dalej nic! zero reakcji...Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie,ale jak mam podłączony laptop do modemu to widze,że dioda z napisem link mruga zaś po podłączeniu modem-pc nie.

Może jeszcze raz opiszę po kolei co zrobiłam jak próbowałam podlaczyc router może to Was naprowadzi:

Podłączyłam router z modemem do wejscia Wan a potem ten sam kabel wypiełam i przepiełam na LAN- karta sieciowa i próbowałam skonfigurować w tym momencie internet padł w między czasie musiałam wyjść pilnie z domu, więc wszystko odłączyłam i od tej pory brak netu w PC. Teraz już wiem,że powinnam mieć drugi kabel,żeby podłączyć router z kartą sieciową pc, ale wtedy taka mądra nie byłam i myślałam,że jeden wystarczy.

Może coś się zmroziło w ustawieniach i czeka aż podłącze router? nie mam pojęcia!


(skrzek) #19

skoro tym samym kablem podpiełaś router z modemem i wypiełaś go, a następnie podpięłas PC z routerem to skąd miał się wziąć internet w routerze??? bez drugiego kabla nie będzie - chyba, że sobie skonfigurujesz na lapku przez wifi, ale na PC bez drugiego kabla nie będzie!


(system) #20

Teraz to już rozumiem.Ale dlaczego w stacjonarnym nie mam internetu a mam podłączony jak kiedyś czyli bezpośrednio pod modem.To mnie martwi! Mimo,że resetowałam modem, reinstalowałam system a netu nadal nie ma