Konfiguracja routera linksys befw11s4

Witam. Piszę, ponieważ mam problem z konfiguracją routera Linksys befw11s4. Router ma chodzić pod ADSL a dostawcą jest Tele2. Proszę o pomoc bo nie mogłem znaleść konfiguracji tego modelu w internecie a jest mi to bardzo potrzebne. I oprócz tego chciałbym, aby ta sieć działała na laptopie przez Wi-fi więc proszę także o porady dotyczące konfiguracji na sieci bezprzewodowej. Z góry dzięki i pozdrawiam.

PS. Tu jest link ze screenami ustawień tego routera:

http://tiny.pl/6rmz

Rodzaj połączenia na 99% PPPoE bo chyba Tele2 robi tak jak w neo. Tam wyświetli się username i password to wpisujesz.

Static DNS 1-194.204.159.1

Statis DNS 2-194.204.152.34

Numer of Adress wydaje mi się że powinno być więcej jak jeden bo wtedy by przydzieliło IP tylko jednemu komputerowi.

Start IP adress-możesz zmniejszyć tą liczbę 100 na mniejszą np. 2 albo zostawić(wedle uznania).

Wireless, ustaw sobie nazwę sieci(zmień przynajmniej tą co jest).

Network Stumbler pobierz, odpal i niech sobie podziała z 2-3min. Później patrz na channel(kanały) i daj sobie do routera kanał którego Network Stumbler nie wykrył.

Wireless Security-WPA, Klucz sobie możesz wygenerować Najlepiej ten nadłuższy na 63 znaki.

Chyba tyle :slight_smile: Zmień hasło do routera z domyślnego i gitarka :] Laptopem podłącz się do tej sieci i wtedy poprosi o klucz który wpisałeś i zapewne wygenerowałeś. Wklej daj żeby go zapamiętało i łączyło się do sieci za każdym razem.

P.S Dobry wybór firmy routera :smiley: Przynajmniej skorzystałem z Emulatora firmware Linksysów, bo na oryginalnym na swoim to długo nie pracowałem zaraz Tomato :slight_smile:

Niestety nie działa. Z tego co wiem to adresy DNS mają być przypisane automatycznie, bez wpisywania, no ale i tak i tak nie odpaliło. Wszystko jest na 100% dobrze podpięte i jest to wina konfiguracji. Dzwoniłem do tele2 tam mi powiedziała kobieta że mam się łączyć przez PPPoE no ale nic więcej nie poradziła. Czy ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?

:arrow: ftp://ftp.linksys.com/pdf/befw11s4ug.pdf