Konfiguracja routera linksys WRT54GC

Kupiłem w/w roter i chce aby miec net na kompie stacjonarnym (przez kabel) i WiFi na laptopie. Jak wchodze na 192.168.1.1 to nie wiem co i jak nalezy poustawiac zeby wszystko smigało jak trzeba. Prosze o pomoc. Pierwszy raz instaluje tego typu urzadzenie. Dodam ze internet mam z kablówki Aster.

Pozdrawiam

Odezwij sie do itq5 on ostatnio mi pomagał ustawić mój router i działa dobrze 8)

Ewentualnie napisz na 9237490 :slight_smile: Mam linksysy odkąd pamietam :wink: A pisanie wszystkiego na forum to masakra :wink:

Pozdrawiam, putineq.

Czy ktoś z aktualnie obecnych może mi poomóc. Nie wiem co trzeba na stronie 192.168.1.1 pozmienić/powpisywać zeby działał internet. Chwilowo jestem podłączony bezpośrednio a nie przez router bo przez roter nie mam nawet gg.

komputer stacjonarny działa juz przez router ok. udało sie ale jak do tego dorzucić działanie laptopa przez WiFi. Co i gdzi trzeba wpisać/ustawić??

Ustawiłem wszystko jak trzeba. Stacjonarny dziala bez zarzutu. Natomiast laptop widzi siec i przy próbie połączenia wpisuje hasło i wywala mi. a gdy zdejme zabezpieczenia, to przy łączeniu z siecia wyskakuje komunikat : Połączenie bezprzewodowe nie powiodło się, ponieważ sieć odrzuciła żądane skojarzenia zgłoszone przez komputer.

Gdzie tkwi problem??

a ja mam inny problem - podłączyłem się do routera wszedłem w konfigurację przez IP w firefoxie i połączenie bezprzewodowe z routerem mam ustawione, jednak nie mam połączenia z internetem, ustawiam automatyczną konfigurację przez DHCP, próbowałem z klonowaniem i bez klonowania maca jednak nic to nie daje nie włączałem na razie filtrowania maców