Konfiguracja routera - ograniczenie maksymalnej prędkości

Witam, mam problem a mianowicie chciałbym ustawić router tak, żeby maksymalna prędkość internetu dla mojego telefonu nie przekraczała 150kb/s, mam ustawienia routera, zakładka qos a tam różne opcje ale nie wiem jak się za to zabrać tu link do screena z tej zakładki :

Z góry dzięki

QOSem się tego nie da zrobić - bo z założenia QOS służy do priorytetowania usług - czyli “ważniejsze” pakiety internetowe są obsługiwane szybciej. Ty potrzebujesz “bandwidth limitera”, którego jednak rzadko można spotkać w routerach domowych - no chyba, że skorzystasz z alternatywnych firmaware (tomato, openwrt) - tylko, że niestety takie firmware nie są dostępne dla routerów ADSL…

eh, szkoda a dało by się to zrobić na upartego jakimś programem?

podaj model routera… możliwe,  ze jest do niego alternatywne oprogramowanie dd-wrt i na nim da się to zrobić:)

Na zrzucie widać, że to jest jakiś tp-link ADSL (czyli pewnie neostrada albo inne łącze telefoniczne).

Najlepiej ten router zostawić jako “odbiornik” z gniazda telefonicznego, przełączyć w tryb bridge i zakupić jakiegoś zwykłego routera (tylko sprawdzić wcześniej czy współpracuje z alternatywnymi firmware) i na tym drugim routerze bawić się w ograniczanie lub dopłacić trochę więcej i kupić takiego, co już stockowo ma w sobie takie opcje np. Asusy.

Taki mały tips na przyszłość - na routerze wybiera się jeden tryb ograniczania - albo QOS albo BL (nie mogą działać jednoczenie).

ale po co od razu kupować inny router?? skoro jest 90% prawdopodobieństwa, że ten się nada…

wejdź w zakładkę status albo pomoc i tam na pewno będzie podany model…