Konfiguracja routera Pentagram ADSL WiFi Lite pod Neostradę

Witam szanownych forumowiczów.

Kilka dni temu zakupiłem router Pentagram Cerberus ADSL WiFi Lite i mam problem z jego konfiguracją. Potrzebuję podłączyć pod niego dwa komputery - laptopa po wifi (HP Pavilion DV6326eu - WinXP PRO SP2) oraz stacjonarny po lanie (także WinXP PRO SP2).

Jak skonfigurować router oraz komputery żeby to chodziło. Moje łącze to Neostrada 1Mega.

Czy do podłączenia komputera użyć “skrętki” na wprost czy skrosowanej?

Proszę o pomoc. Może jakaś mała instrukcja lub dokładny opis konfiguracji co i jak. Wcześniej korzystałem z dołączonego standardowo do Neo modemu pod USB speedtouch i przekładałem go sobie w zależności od potrzeby skorzystania z Internetu na jednym z komputerów. Przyznam, że to trochę kłopotliwe więc kupując router myślałem że rozwiążę swój problem raz na zawsze a tu totalna klapa od razu na starcie.

Z góry wielkie dzięki za pomoc.

Pozdrawiam,

kraszer85

http://www.dombyd.box.net.pl/atr/USER%20MANUAL(Polish.PDF

Pod linkiem wyżej masz manuala, tylko 20 stron :slight_smile:

OK,

Instrukcję posiadam zarówno papierową jak i PDF-a.

Chciałbym wiedzieć, jak skonfiguroać router po zalogowaniu się do niego (wszystkie zakładki), aby Internet działał na dwoch komputerach jednocześnie (pc - lan, laptop - wifi)?? ?? ??

Złączono Posta : 15.08.2007 (Sro) 12:32

Potrzebuję instrukcji typu"krok po kroku" dla laików w tej dziedzinie :cry:

Z tego co przeglądałem jest to właśnie instrukcja dla laików.

1. Podłącz kabel eth do routera i do kompa.

2. Skonfiguruj router przez www.

3. Na drugim kompie skonfiguruj kartę bezprzewodową.

Po wykonaniu tych kroków będzie działać.

Cześć wczoraj miałem podobny problem. Ta instrukcja moim zdaniem jest napisana przez laika, a nie dla niego adresowana.

Dzisiaj mam już skonfigurowany router do połączeń z komputerem w sieci. Cały czas walczę z podłączeniem lapka przez wifi. Jeżeli chcesz, żeby pomóc w konfig połączenia podaj e-mail-powiem Ci co zrobiłem (oczywiście po kilkunastu telefonachdo znanych mi nawiedzonych komuterowców

Witaj,

Oto mój adres email: kraszer85@wp.pl

Jeżeli możesz to podeślij mi krótki opis konfiguracji routera.

Pozdrawiam,

kraszer85

hehe, a nie można zamieścić na forum? Sam jestem ciekaw jakie powinny być parametry routera

Szanowni użytkownicy i bywalcy forum, jeżeli ktoś z Was miał okazję konfigurować już wyżej wymieniony router (Pentagram Cerberus ADSL WiFi Lite) proszę o zamieszczenie w odpowiedzi do tego posta opis konfiguracji urządzenia pod Neostradę TP.

Z góry dziekuję za pomoc,

kraszer85