Konfiguracja routera Petagram

Dziś kolega poprosił mnie żebym mu podłączył router, więc dobra podłączyłem go pod Ethernet, podpiąłem kabel TP i pod zasiłke. Diody się dobrze palą. Przystępuje więc do konfiguracji połączenia. Wpisuje w IE adres 192.168.1.1 i ENTER, ale się nie chce połączyć. Podpiąłem go pod USB, zainstalowałem stery i dalej nie chce się połączyć ze stroną konfiguracyjną. Myślałem że coś ma z systemem, więc zabrałem go do siebie, podłączyłem i wpisuje 192.168.1.1 i u mnie taska sama sytuacja, a mianowicie tez nie chce się połączyć.

Router to jakiś ROUTER ADSL Petagrama (nie pamiętam modelu)

Wie ktoś o co tu biega?? Może router jest popsuty?? Adres jest z instrukcji routera.

Wpisz 192.168.0.1 czasem działa.

Niedziała

Ja mam ruter Pentagram i dostaje się do niego przez 192.168.1.100 user name i hasło (domyślne) to admin pentagram.

Jaki to model? Na stronie http://www.pentagram.pl/wsparcie_techni … dsl_i_wifi masz instrukcje.

Jak wchodze na adres 192.168.1.100 to pisze, że nie ma takiej strony lub Adres jest nieprawidłowy

Model routera: Cerberus P 6311-07A

Ten sam model co ja, spróbuj go zresetować tam jest taki przycisk ukryty. Może przywrócenie ostawień fabrycznych pomoże.

Tak na marginesie to mój padł po 2 miesiącach jest teraz w serwisie ten ruter to chyba wielki bubel.

Zresetowałem i dalej to samo “Program Internet Explorer nie może wyświetlić witryny sieci Web” w FF też

Router jest teraz podłączony pod USB.

Jak klikniesz na te dwa komputerki w zasobniku systemowym prawym :arrow: stan :arrow: szczegóły to widoczny jest tam jakiś adres IP w stylu 192.168.1.100. Może karta nie widzi rutera. Tylko ta opcja raczej będzie działać po podłączeniu przez karte sieciową

Dobra podłączyłem kabel ethernet pod X2 i działa. Wlazłem na panel konfiguracyjny, wszystko poustawiałem i SAVE, ale nie chce się z netem połączyć, znaczy wszystko jest w porządku, tylko nie moge stron przeglądać itp… w zadładce WAN pisze Status: Not Connected , w dodatku dioda ADSL na routerze miga.

Ustawienia z panela:

beztytuuyx0.th.jpg

W zakładce advanced setup :arrow: adsl ustaw adsl i aneks a

Działa. Dzięki.

Teraz mam router u siebie, gdzie mam net24 na linii TP. Kolega ma neo. To tylko musze przestawić login i hasło do neta w konfiguracji neta?? A i on będzie miał neta na 2 kompy to coś przestawiać?

Wystarczy tylko chyba podłączyć drugi i tyle chyba ze chce ustawiać transfer dla poszczególnego łącza. Ja mam jedną jednostkę wiec za bardzo z tym Tobie nie pomogę, poczytaj instrukcje.

Chyba tego nie będzie miał. Jeszcze raz dzięki.