Konfiguracja routera pod TV + laptop

Witam;

 

Posiadam internet stacjonarny i jest on podłączony do routera AirLive WL-5460AP. Router ten rozsyła sygnał wifi na mieszkanie. Na telewizorze , laptopie i PS3 mam internet lecz jeśli chcę za pomocą ALLSHARE udostępniać pliki (fotki i filmy) na TV z laptopa to laptop nie iwdzi tv i na odwrót. Także za pomocą PS Server nie mogę na konsoli udostępnić plików, a kiedyś mogłem:). Myślę że problem leży w konfiguracji routera. Proszę o pomoc. Dodam że laptop i Tv są firmy samsung.

 

Pozdrawiam;

 

Hej,

 

u teścia robiłem podobne udostępnianie: livebox-WiFi do PC i LAP, livebox-LAN do TV i wieży.

Na PC i LAP udostępnianie mediów do TV przy pomocy softu Samsunga,

oraz dodatkowo na PC udostępnianie muzy do wieży przy pomocy Universal Media Server.

 

Zrobiłem w routerze stałe adresy IP dla wszystkich urządzeń poprzez przypisanie adresu MAC do IP, a na urządzeniach ustawiłem stałe IP.

I wszystko śmiga.

 

R.

 

 

A router na AP ustawiałeś czy na Getaway ??

Kurcze co nie ustawię to i tak nie działa. Proszę o pomoc.

Nie pamiętam czy w Liveboxie można zmienić tryb pracy, tam działa na domyślnych ustawieniach.

Więcej chyba nie pomogę…

 

Ale sam mówiłeś, że wcześniej mogłeś udostępniać pliki. Czy zmieniałeś jakieś ustawienia?

A może jakiś nowy firewall instalowałeś? Spróbuj na wyłączonych zaporach testować.

 

R.