Konfiguracja routera pod zewnętrzne ip

Witam , mam następujący problem , mam od swojego dostawcy wykupione zewnętrzne ip , i chciałem abym mógł wchodzic gdziekolwiek jestem pod moim ip. Na ubuntu zainstalowałem apache, ifconfig wyświetla mi takie coś:

Więc ustawiłem dmz w ustawieniach routera na adres 192.168.1.100
Port 80 również przekierowałem, lecz dalej nie mam dostępu do apache z pod zewnętrznego ip działa tylko z pod 192.168.1.100 wie ktoś co może być przyczyną ?

Upewnij się czy dostawca na pewno przydzielił Ci stałe IP.
Spróbuj zrestartować router.
Może potrzebuje pobrać nowe ustawienia od ISP.
Sprawdź czy strona się uruchamia u kogoś innego albo wykorzystaj telefon komórkowy z danymi pakietowymi. Sprawdź czy masz otwarte porty w firewallu w linuxie.
Niektóre routery, z tego co zauważyłem, nie pozwalają się dostać ze swojej podsieci przez zewnętrzny adres IP do usługi(tutaj www). Wtedy stosuje się Hairpin NAT.

Na 1000 & mam zewnetrzne ip , czy to linux czy windows ,zawsze tak samo , i nie wiadomo o co chodzi masakra z tym normalnie , na tel oczywiście że sprawdzałem z internetu operatora i nic.

A pokaż screena z routera jak przekierowywujesz porty.

https://www.awesomescreenshot.com/image/3022054/1bb54a9440fb642f10d5910fc606b5d1

Tam gdzieś na routerze (status -> WAN/WLAN coś takiego) powinno pokazywać jaki dostałeś adres od operatora, ma być taki sam jak wyjdzie z tego, w terminalu:

wget -qO- http://ipecho.net/plain ; echo

No nie są takie, z terminala pokazuje zewnętrzne ip , a z routera :

192.168.81.xxx

i po tym wchodzi do apache.

To nie masz publicznego adresu ustawionego, od kogo masz internet.

Internet mam od dostawcy lokalnego Rene, dzwoniłem do nich i mówili że mam sobie porty na routerze przekierować eh masakra normalnie.

Pisałeś, że masz DMZ i przekierowania. Spróbuj usunąć DMZ i zostawić tylko pozycję z Virtual Server. Lokalni dostawcy dają przeważnie lokalne adresy też, ale potem robią przekierowanie wszystkich portów z zewnętrznego adresu na ten właśnie 192.168.81.xx, przy czym użytkownik robi zaś kolejne przekierowanie do swoich usług.
Zadzwoń i ich zapytaj czy powinieneś mieć w status WAN ten adres IP 192.168.81.xxx czy powinno wskoczyć coś innego.

I nic dostawca mówi, że tak musi być , bo to router coś tam robi. I niby że statyczne ip w zakładce routera czy to ma jakiś związek ?

Możesz się jeszcze upewnić czy na pewno ten adres IP w WAN ma być taki jak jest podany. Bo może oni źle przekierowali(możesz mieć 192.168.81.20, a wrzucili np na 192.168.81.39). Albo mogą też mieć inny zakres adresów IP dla użytkowników ze stałym adresem IP.

Kurczę , oni twierdzą że u nich jest wszystko w porządku. I jak to teraz ugryźć ?

Spróbuj się wpiąć bezpośrednio do ich łącza pomijając router. Czyli ten komputer niech dostanie adres IP 192.168.81.xxx. I zobacz co się będzie działo.

Ta , mam adres mac przypisany do rutera wpięcie kabla , powoduje brakiem internetu , a sklonowanie maca nic nie daje.

Jeżeli wchodzi z adresu który dostał router to przekierowanie u ciebie dobrze działa.

Ale co robi, dali ci publiczny czy nie, czy przekierowali porty. Czy w umowie jest coś o publicznym adresie, czasami można taki dokupić u dostawcy. Sprawdź na routerze (WAN/setup) czy masz statyczne ip czy przydzielane przez DHCP.

Dali publiczny , sam osobiście go dokupowałem za 10 zł dodatkowo miesięcznie.
Mam ustawione Dynamic IP

Jak kupiłeś publiczny to masz mieć ten sam adres na routerze, jaki jest widoczny na zewnątrz. Masz swój router podłączony bezpośrednio do ich usługi, czy może do ich routera/modemu. Wyłącz router ( zasilanie), włącz i sprawdź. Drugie, podepnij bezpośrednio ( bez routera ) swój komputer i sprawdź adresy.

Jaki dostał komputer
i co pokazuje
wget -qO- http://ipecho.net/plain ; echo

Sytacja była , banalna , wystarczyło pogadać z dostawcą , pobrać na nowo ustawienia w routerze , wpisując maca od nich. I teraz po zrobieniu dmz na adres 192.168.100 wszystko ładnie działa.

MACa czy adres IP kazał zmienić?