Konfiguracja routera, połączenie pppoe

Witajcie, mam problem z konfiguracja nowego routera TP-Link740N. Korzystam z internetu kablowego ze spółdzielni mieszkaniowej, jakiś czas temu skorzystałem z ich usługi i skonfigurowali mi oni swój router Edimax. Kablówka wpięta jest w modem cisco i dopiero od niego idzie skrętka do portu WAN routera. Problem polega na tym, że typ połączenia to pppoe zabezpieczony loginem i haslem, którego nie znam i poznać nie mogę bo oni mi takiej informacji nie udzielą. Da się to obejść i skonfigurować nowy router bez znajomości tych danych, jednak nie mam pojęcia jak to zrobić. Może ktoś krok po kroku wytłumaczyć mi jak to zrobić ? Dodam, że klonowanie MAC komputera podłączonego do routera portem LAN nic nie dało…

Obejść się  nie  da.

 

Login i  hasło  możesz  sczytać  ze starego routera za pomocą  programu   do odczytywania haseł ukrytych za gwiazdkami.

 

http://www.dobreprogramy.pl/Asterisk-Key,Program,Windows,13027.html

 

 

Łaskę robią ?

 

Dobry  powód  do  rezygnacji z umowy.

niestety nie mam dostępu również do panelu konfiguracyjnego starego routera gdyż zmienili oni domyślny login i haslo… więc opcja odczytania hasła odpada. Trzyma mnie przy nich tylko naprawdę duża prędkość przy śmiesznej cenie.

Login i hasło powinieneś dostać na umowie, a jak tak bardzo nie chcą go ujawniać, to zanieś im router, niech go skonfigurują i tyle.

nie skonfigurują go bo “skoro kupiłem router na własną rękę to sam go sobie muszę skonfigurować” …

W takim razie albo konfigurują, albo dają login i hasło, łaski nie robią. Tak poza tym z twoich wypowiedzi wnioskuję, że nawet nie zapytałeś dostawcy/administratora o takie rzeczy i z góry zakładasz, że będzie na nie. Zapytaj, inaczej się nie dowiesz.