Konfiguracja routera TL-WR543G

\Witam. Mam problem z konfiguracją wyżej wymienionego routera, a mianowicie jakieś 2 lata temu zainstalowałem i skonfigurowałem znajomemu router (kablówka UPC) za pomocą dołączonej płyty CD. Nie jestem biegły w tych tematach ale program z płytki prowadził od początku do końca i nie było to trudne, teraz zmienili mojemu koledze modem i coś się popsuło. Zaraz po wymianie tego modemu coś się porobiło, że do sieci mogło być podłączone tylko jedno urządzenie lecz z czasem problem się pogłębił i w tym momencie laptop wykrywa sieć ale nie chce się w ogóle połączyć. Chciał bym zresetować router i wgrać wszystko od nowa ale kolego zgubił tą płytę i totalnie nie wiem jak się do tego wszystkiego zabrać.

Chyba najprościej by było pobrać taką cd ale nigdzie nie mogę znaleźć, chyba że są jakieś prostsze sposoby konfiguracji. Pomoże ktoś.

system win vista

Do routera nic nie wgrywasz. Płyta CD jest zbędna.

Czy nie występuje czasem konflikt MAC adresu komputera? Czy komputer był zmieniany podczas tych dwóch lat, albo router, bo z postu to nie wynika.

Do tego routera nie ma żadnej płyty z programem konfihuracyjnym, a jedynie z instrukcją obsługi, przynajmniej tak jest u mnie, korzystam z tego samego routera.

Jak skonfigurować routera, poczytasz tutaj (na przykładzie między innymi routera z tematu) :arrow: podstawowa-konfiguracja-domowego-routera-t439247.html

Podobnie jak dark__jedi , pierwsza myśl, która mi też przyszła to właśnie problem w 2 warstwie modelu ISO/OSI, w podwrastwie MAC.

A jak sprawdzić zgodność tego mac adresu? Komputer ani router nie był zmieniany tylko modem. Może moj kolega coś przez przypadek pozmieniał w ustawieniach nie koniecznie musi być to wina nowego modemu UPC.

Jeśli wymieniano modem, upewnij się, że w centrali prawidłowo go aktywowali. U mnie też wymieniano modem i pani w centrali zapomniała dodać mój MAC do listy, a monter głowił się dlaczego nie ma połączenia z internetem.