Konfiguracja routera TP-LINK. Laptop nie widzi sieci WiFi

Jak poprawnie skonfigurować router (TP-LINK TD-W8901G) do sieci WiFi. Internet mam z Multimedii i problem polega na tym, że internet jest tylko jak jest podłączony kabel od routera do kompa (RJ45). Gdy odłączę kabel i włączę przycisk od sieci bezprzewodowej laptop i tak nie widzi żadnej sieci bezprzewodowej. Co jest źle w ustawieniach.

beztytulu211.jpg

beztytulu161.jpg

beztytulu313.jpg

No może też jakieś ustawienia w systemie (Windows 7). Tylko proszę jasno wytłumaczyć bo zbytnio się na tym nie znam.

Dodam jeszcze, że wcześniej komp chodził pod innym routerem bez WiFi takim standardowym od MM.

a jak podpiąłeś ten ruter ADSL, do łącza z Multimedii, gdzie jest typowy LAN???

Tak

ja nie pytam się czy tak, czy nie…

tylko JAK???

jak podłączyłeś kabel RJ45 od multimedi do portu WAN routera gdzie jest RJ11??

Tz jest tak, że kabel telefoniczny RJ11 jest podłączony do routera a z routera RJ45 do kompa

Sprawdź ustawienia laptopa, ewentualnie w konfiguracji routera wpisz adres mac karty lapka i aktywuj filtrowanie.

Ze screenów wszystko wygląda ok.

ok, to może ja miałem zły tok rozumowania (nie wziąłem pod uwagę, że MM ma także usługę telefonii)

stwierdziłem że podpiąłeś RJ45 z ich modemu, do gniazda LAN 1-4 w routerze.

Problem rozwiązałem. Wszedłem w menadżer urządzeń i z zakładki “karty sieciowe” odinstalowałem sterownik “Karta 802.11g Mini Card Wireless” i zrobiłem restart kompa. Efekt był taki, że system zainstalował sobie ponownie sterowniki i od razu pokazała się sieć WiFi przy wyżej pokazanych ustawieniach.

mialem to samo komp nie wykrywal routera .

nie wiem czemu ale przy instalacji routera chyba wylacza sie opcja karty bez przewodowej

trzeba poprostu wlaczyc karte i potem pieknie wszystko dziala