Konfiguracja Routera TP-LInk na MACu

Witam,

czy ktoś może mi krótko napisać jak należy skonfigurować router TP LINK TL-WR 340 G na komputerze Mac (leopard 10.5.8)

walczez tym od paru dnie i niestety bez skutku, sieć jest widoczna komputer łączy się z nią ale nie ma dostępu do internetu.

Zakładam ze z routerem jest wszystko ok :slight_smile:

dzieki!

mona

Przydałaby się jeszcze informacja o twoim łączu :-"

Pozdrawiam!

w sensie dostawcy ? :slight_smile:

UPC tiwi kablowa …

Też ale bardziej chodziło mi czy adres pobierany jest z DHCP czy statyczny. Rozumiem, że router pod tym względem jest już skonfigurowany? W ustawieniach WAN sprawdź czy masz odpowiednio skonfigurowane połączenie. Dla DHCP powinno być Dynamic IP a dla stałego IP - Static IP ale podejrzewam, że w UPC jest zmienne IP, więc raczej będzie Dynamic IP. Być może trzeba jeszcze sklonować adres MAC, jeśli w bazie UPC jest MAC twojej karty sieciowej a nie karty routera, sprawdź jeszcze czy masz ustawione adresy serwera DNS. Następnie w ustawieniach LAN ustal adres IP routera, np. 192.168.0.1 i jeśli chcesz korzystać z DHCP to ustal zakres adresów, np. od 192.168.0.10 do 192.168.0.20. DNS w LAN będzie korzystał raczej z serwera DNS routera, w tym wypadku 192.168.0.1.

Sprawdź jeszcze czy masz w ogóle wyjście na świat. Wpisz w terminalu polecenie:

ping dobreprogramy.pl

i jeśli nie będzie żadnych błędów i strat w pakietach to znaczy, że wyjście na świat jest i jeśli połączenie nadal szwankuje to prawdopodobnie z DNSami coś jest nie tak, wtedy spróbuj połączyć się z jakąś stroną po adresie IP, np. 74.125.79.104 (wyszukiwarka Google).

Pozdrawiam!

dzięki wielkie ! :slight_smile:

za tem działam wedle wskazówek …

Może trzeba wejść w Panel Sterowania (czy jak tam się nazywa), będzie opcja Sieć (lub podobna), tam pokazuje aktywne połączenia sieciowe, trzeba wejść na to konkretne. Pokażą się m.in. numery IP i bramki domyślnej. Może wtedy samo załapie.