Konfiguracja routera TP-LINK TL-WR543G

Witam, mam pewien problem a mianowicie:

Mam internet radiowy, z dachu jakoś tam idzie kabelkiem do switch’a.

(Do switch’a są podpięte 2 komp. (działa internet)) Teraz podłączyłem kabelkiem ethernet ze switch’a do routera do portu WAN (TL-WR543G) i połączyłem router (LAN 1) z trzecim (3) komputerem ( i tu go konfiguruje). Chodzi mi o to by internet działał na tym 3 komp. oraz jeszcze bezprzewodowo z laptopem.

W instrukcji pisało żeby wybrać “Szybką konfigurację”(“Quick Setup”) - wybrałem AP Router - później Static IP i teraz nie wiem co mam wpisać:

IP Adress:

Subnet Mask:

Deflaut Gateway:

Primary DNS:

Secondary DNS:

Pomóżcie :frowning:

Heh… widzę że na topie ten router.

Powinieneś dostać od swojego dostawcy internetu te dane. Zobacz może gdzieś w umowie jest.

Niestety na umowie nie mam tych danych…

To co da się zrobić?

Za bardzo kombinujesz. Podłącz ze switcha kablem eternet do portu lan w routerze a z innego portu lan w tym routerze do komputera nr 3 wtedy bedziesz musiał w routerze ustawić tylko wifi (tzn włączyć wifi, nadać jej nazwę i ustawić ewentualnie szyfrowanie), bo wszystko inna w takim podłączeniu powinno działać bez żadnej konfiguracji.

no i działa na kompie nr 3 - tylko że co chwile przerywa i muszę zrestartować żeby działało.

A wifi jak skonfigurować żeby działał internet na laptopie, bo mam połączenie ale jest tylko dostęp lokalny?

Pewnie zmieniałeś ustawienia protokołu internetowego, żeby wejść w panel administracyjny routera. Więc teraz musisz tam ustawić na automatyczne pobieranie adresu ip (jeżeli tak masz na reszcie komputerów ) .

nie wiem jak to w routerze ustawić…

W tej chwili tak to wygląda w zakładce network>>WAN że DNS są “0.0.0.0”:

http://img291.imageshack.us/img291/5017/networkwan.jpg

a tu status:

http://img821.imageshack.us/img821/4185 … router.jpg

Nic w routerze nie musisz ustawiać oprócz wifi a to, że wan nie jest skonfigurowany w niczym ci nie przeszkadza ponieważ nie masz kabla podpiętego pod port wan. Więc w twoim przypadku ten router ma działać tylko jako przełącznik + acces point, a router w twojej sieci jest wcześniej i to on przydziela adresy na twoje kompy.

Czyli że tutaj na routerze http://img685.imageshack.us/img685/1713/wifih.jpg nic nie muszę robić,

to jak mam to ustawić w laptopie żeby chodziło - co i gdzie wpisać?

W zakładce wireles setting masz wszystko dobrze ustawione i myślę, że konfigurujesz router przez wifi a nie przez kabel. Jezeli tak to wszystko masz dobrze skonfigurowane. Musisz tylko w ustawieniach karty w komputerze (Start->Ustawienia–>Połączenia sieciowe teraz wybierasz karte bezprzewodowa klikasz prawy przycisk myszy na niej i właściwości) w protolole TCP/IPv4 znienić na uzyskaj adres ip automatycznie i uzyskaj adresy serwerów dns automatycznie.

Tylko pamiętaj, że jak to zmienisz to żeby się ponownie zalogować do routera musisz ustawić tak jak przed zmianą.

Konfiguruję przez kabelek (komp. nr3)

Udało mi się uzyskać dostęp do internetu na laptopie ustawiając bramę i DNS takie samo jak na kompie nr 3 a do ip następny nr z 33 na 34.

Tylko szybkość trochę spadła testując na laptopie (speedtest.pl) wyszło ok 700 kb na s a internet mam 2 Mb ( i wcześniej tyle wychodziło).

Czego to może być wina?

A na komputerach 1,2 i 3 masz ustawione ręcznie ip i dns bo jeżeli nie to czasami możesz mieć później problemy z konfliktami ip (jeżeli serwer dhcp nada jakiemuś kompowi adres laptopa) a jeżeli na tych komputerach masz ustawione pobieranie ip automatycznie to na laptopie możesz jeszcze spróbować ustawić pobieranie ip automatycznie a poźniej w konsoli cmd wpisać ipconfig /renew lub prawolkik ma połączenie sieciowe obok zegara i kliknij napraw połączenie sieciowe wtedy pobierze ci nowy ip automatycznie.

A co do prędkości to masz włączonego tylko laptopa czy też inne kompy (a w nich np jakieś programy korzystające z sieci)?

tak, reszta komputerów pobiera ip automatycznie - ale jak zrobiłem teraz to na laptopie to internet nie działał :confused:

dziwne