Konfiguracja routera TP-LINK TL-WR941ND w sieci lokalnej

(Czarnulka X) #1

Witam,

Chciałam prosić o pomoc w konfiguracji routera TP-LINK TL-WR941ND.

Tylko od razu mówię że jestem w tym temacie trochę zielona więc proszę o wyrozumiałość.

Internet mam z sieci lokalnej. Wcześniej do jej konfiguracji potrzebowałam tylko podania takich danych:

Panel Sterowania->Połączenia sieciowe->Połączenie lokalne->Właściwości->Protokół internetowy PCP/IP gdzie podawałam Adres IP, Maske, Brame i 2 DNS od operatora sieci

Panel Sterowania->Opcje internetowe->Połączenia->Ustawienia sieci LAN->Użyj skryptu automatycznej konfiguracji gdzie podawałam adres od operatora sieci.

Taraz by zalogować się do routera zmieniłam w protokole TCP/IP ustawienia na: uzyskaj adres IP automatycznie , uzyskaj adres serwera DNS automatycznie I ustawienia w połączeniach na: Automatycznie wykrywaj ustawinienia.

I postępowałam tak jak w instrukcji obsługi, czyli:

Zalogowałam się przez stronę http://192.168.1.1 do konfiguracji.

Następnie w Quick Setup wybrałam opcje Static IP i podałam dane od operatora sieci. Na tym moja genialna instrukcja obsługi się kończy a internet nadal nie działa i nie wiem co dalej robic.

Wyczytałam na forum i zaktualizowałam oprogramowanie routera ale nadal nic :frowning:

Proszę o pomoc co teraz mam zrobic??

(Adio741) #2

czy zapisalaś zmiany po wprowadzeniu danych do rutera i czy ruter się zrestartował?

(Msprungk) #3

Ustawiłaś w routerze adres MAC z komputera by działał Ci internet?

Opcja Network/MAC Clone

"Your PC's MAC Address:" Tutaj wpisujesz swój adres MAC i wybierasz "clone...."

Adres MAC można zobaczyć:

Windows XP Home:

Menu start/uruchom

komenda "cmd" (oczywiście bez cudzysłowia)

a potem:

ipconfig/all

Pozycja "adres fizyczny"

W Windows XP PRO komenda "getmac"

W każdym systemie można sprawdzić MAC programem SMAC 2.7 http://www.klcconsulting.net/smac/

(Czarnulka X) #4

tak zmiany zapisałam i router się zrestartował

-- Dodane 03.06.2009 (Śr) 13:37 --

A czy zamiast klonować adres MAC można zgłosić do operatora sieci np. zmianę karty sieciowej by ją aktualizowali?

(Adio741) #5

jeśli masz nową sieciówke to powinnaś zgłosić to adminowi sieci, całkiem możliwe że nie masz internetu przez nowy MAC adress

(Czarnulka X) #6

Kartę sieciową już zgłosiłam jeśli mam podpięty internet bezpośrednio do kompa bez routera z początkowymi ustawieniami to neta mam.

Jak podłączam do routera i zmieniam ustawienie jak opisywałam to mogę się tylko zalogować do routera a sieci brak.

-- Dodane 03.06.2009 (Śr) 13:51 --

Na razie chciałam tylko podłączyć komputer do routera, ale później przez Wi-Fi by mieć neta w laptopie.

Tyle że nie potrafię skonfigurować routera tak żeby mięć neta w kompie:-(

(Adio741) #7

żeby połączyć się z internetem bez rutera musisz wpisywać adres ip, brame czy łączy się automatycznie?

z jakiego urządzenia masz obecnie internet?

(Czarnulka X) #8

obecnie mam neta bezpośrednio kablem poprowadzonym do kompa,

chciałam stworzyć sobie sieć (podłączyłam kabel od internetu do WAN rutera i skrętką (RJ45) kompa i LAN routera)

ale mi nie wychodzi konfiguracja rutera i przy takim połączeniu nie mam neta

zrobiłam wszystko tak jak opisałam na początku i nic

(Msprungk) #9

Zmień więc sobie ten MAC na routerze i po temacie. Przecież logiczne, że router przedstawia się swoim MAC-iem a nie

MAC-iem Twojego komputera. Wiesz już co zmienić i temat uważam za zakończony