Konfiguracja routera tp-link wr543g pod internet z multimedi

Witam, poprosiła mnie znajoma abym spróbował skonfigurować jej router pod sieć multimedii, ale nie daje sobie rady więc spytam Was, może coś przeoczyłem. Przeanalizowałem google, ale wszystko co polecali to zrobiłem i dalej jest kłopot. A więc przejdźmy do szczegółów:

Znajoma ma internet z multimedii, jest to:

  1. Modem - Motorola Surfboard SBV-4200 (wchodzi do niego kabel typowy od kablówki, wychodzi skrętka RJ-45) jest laptop i na nim działa internet.

  2. Zakupiony został router Tp-Link wr543g.

Co już zrobiłem…

a) zmieniłem ip routera z 192.168.1.1 na 192.168.2.1, sklonowałem maca z komputera do WAN’u. IP przez DHCP czyli dynamiczne. Ta opcja nie działa, nie dostaje IP, Pakiety są wysyłane ale nic nie odbieram. Zaznaczę, iż modem po tym resetowałem ale to nie dało żadnego efektu.

b) tak jak wcześniej zmieniłem ip routera, sklonowany mac, tutaj tylko wpisałem na sztywno wszystkie IP, które dostawałem na laptopie omijając router. Rownież to samo pakiety wysyłane, zero odbioru.

c) w tym punkcie zrobiłem opcję, iż wyłączyłem DHCP, i wpiąłem kabel z WAN’u do Lan’u chodzi o router. Również bez efektu.

Nie mam pomysłów, liczę że ktoś z Was ma jakiś pomysł. Dzwoniła, znajoma na infolinię multimedii, ależ została olana ze względu na zakup routera na własną rękę.

http://forum.pcformat.pl/router-tp-link-tl-wr543g-a-internet-z-multimedii-t może to ci pomoże

Dzięki za pomoc, ale jak wyczytałem to tutaj chodzi o inny modem. Dalej jest kaszana,że tak to nazwę.