Konfiguracja routera

Cześć,

Mam taką sprawę. Jak skonfigurować ten sprzęt ASMAX AR 801u do pracy jako router a nie modem. Kiedyś miałem podobny sprzęt i wszystko dało sie super ustawić, teraz nie chce ruszyć…

Chodzi o to aby wpisać w nim adres IP, bramę, maskę oraz dna, a system będzie pobierał te dane z dhcp.

Może ktoś tez ma taki sprzęt?

Tutaj masz instrukcje ftp://ftp.asmax.pl/pub/instrukcje/ar-80 … r-801u.pdf a żeby się do niego zalogować wykorzystując port RJ45 to musisz kapcie przypisać IP z zakresu adresu routera jeżeli adres tego routera wg instrukcji to 10.0.0.2 to ty konfigurując połączenie sieciowe nadajesz komputerowi z którego dokonujesz konfiguracji adres IP z zakresu routera np 10.0.0.10 maska 255.255.255.0 Brama 10.0.0.10 (może być taka jak IP może też być taka jak adres routera ważne tu jest IP). masz to opisane w instrukcji długa jest ta instrukcja, ale się z nią zapoznaj dokładnie

Zrestartuj sobie Router przed przystąpieniem do konfiguracji na wypadek gdyby ktoś nadał mu inny adres. czasami dostęp do Panelu konfiguracji może blokować program do ochrony komputera więc w razie potrzeby na czas konfiguracji go wyłącz

Zapomniałem Ci napisać wcześniej jak sobie skonfigurujesz router to w ustawieniach karty sieciowej powróć do automatycznego pobierania IP i DNS skoro masz w ustawieniach routera włączony DHCP Enabled (włączony) Disabled (wyłączony)

Jak masz ustawione statyczne IP to Adres Bramy I DNS będzie taki jak adres routera