Konfiguracja rozruchu uszkodzona

Witam, potrzbuję odzyskać bardzo ważne dane “na wczoraj” :frowning:

Wczoraj na moim nowym WIn7 probowałam ustawić sobie partycję Partigion Magicem 8.0 ale nawet nie mogłam wejść do programu, wyskoczyło mi ze 2 okienka, pewnie zaakceptowałam ale dalej program się nei uruchamiał, więc dałam sobie z nim spokój. Dziś chcę wejść na win7 to pokazuję się czarny ekran z opcjami rozruchu, mniej wiecej brzmiały:

  • uruchom z opcją naprawy (zalecane)

  • uruchom normalnie (ta opcja po włączeniu wraca do czarnego ekranu)

Przy 1 opcji komputer sprawdza ale problemu nie naprawia a na końcu testu pokazuje:

raport

znaleziono glowna przyczyne:

konfiguracja rozruchu jest uszkodzona

akcja naprawy: naprawa tabeli partycji

wynik : niepowodzenie

kod bledu = 0x490

Co mam teraz zrobić, by odzyskać dane z dysku C? (D jest pusty)

A najlepiej by bez formatu, reinstalki naprawić problem.

Dodam, że do widnowsa nie mam jak się dostać więc naprawa musi odbyć się bez win.

Tryb awaryjny również wraca akcję do czarnego ekranu.

Kolejne spostrzeżenie… po otwarciu cmd, windows pokazuje mi na dysku X, X:\windows\system32>

Pewnie ma to coś wspólnego z partition magic przy, zmienił literę.

Ja bym spróbował odpalić jakiegoś Linuksa, na takie przypadki zawsze trzymam choćby Ubuntu Live Cd zamówiona za darmo ze strony Ubuntu.

Skopiował ważne dane na pendrive a potem się martwił naprawą wina.

Jeżeli nie działa naprawa przez napraw system z płytki Windowsa 7 to zmieniłbym manualnie literkę partycji linuksem. Szukaj w tym kierunku…

PS. Jeżeli nie masz żadnej dystrybucji Linuxa Live to możesz u znajomego lub na 2 kompie ściągnąć za darmo w pełni leglnie i wypalić na płytkę. Uruchamiasz tak jakbyś uruchamiała instalator systemu Windows tzn. bootujesz płytkę i masz w pełni funkcjonalny system odpalony z płytki CD/DVD :wink:

Podstawowe pytanie, czy tworzyłaś punkty przywracania systemu?

Jeżeli tak, to podczas rozruchu F8-> napraw komputer-> w opcjach pojawi się przywracanie systemu-> spróbuj przywrócić.

Ewentualnie zapoznać się z tym tematem http://www.bezpieczenstwosystemow.pl/in … pic=2551.0

ozi…

Jeśli chodzi o linuxa, to nie mam ale postaram sobie załatwić, jeśliby się dało pod linuxem zmienić literkę partycji i tylko o to by chodziło byłaby bomba;)

semtex…

probowałam poprzez “narzędzie do naprawt systemu podczas uruchamiania” zrobić przywracanie, ale wyskakuje mi błąd:

Wystąpił nieoczekiwany błąd:

Nazwa pliku, nazwa katalogu lub składnia etykiety woluminu jest niepoprawna. (0x8007007B)

Zamknij narzędzie i sprobuj ponownie.

No to proponuję jednak zapoznać się z TestDisk + Instrukcja , wątek, który podałem wyżej też może być pomocny.

Weszłam pod linuxem live ale za nic nie mogę znaleźć opcji by zmienić manualnie symbol partycji, ppm --> właściwości

położenie: computer:///

wolumin: OS (nazwa dysku)

ale przynajmniej zgrałam sobie swoje pliki:)