Konfiguracja rutera NETGEAR DGN1000 - N150

Witam serdeczne wszystkich Użytkowników . Moim problemem jest podłączenie rutera NETGEAR DGN1000 - N150 do internetu ,wyjaśnię co i jak .

Pobieram internet od Dialogu ,czyli na łączach telefonicznych ,do tej pory połączenie z laptopem miałem poprzez przewód ,życie zmusiło mnie do rozdzielenia sygnału więc zakupiłem opisany ruter ,niby miało byc pięknie ,atu klops nic a nic nie idzie .Mam do niego płytkę a tam obrazowo połącz przewody tak i tak i nic z tego .Od dialogu mam mały modem z jednym wejściem do połączenia z komputerem i jedno do połączenia z internetem .Dzwoniłem do Dialogu i tam powiedzieli mi żebym dany ruter podłączył do gniazda tego co łączę komputer i podali mi następujące dane :

VPI-1

VCI-32

Encapsulation-RFC2516PPPoE

MTU-1500 lub Auto

DNS - Automatycznie

IP -Automatycznie

No i dalej rac sobie człowieku sam a ja nawet nie wiem gdzie to mogę wpisac ,na laptopie mam Windows 7 i co może( najważniejsze jestem w tych sprawach nie za bardzo oblatany ) Proszę o pomoc osobę która to ma naprawdę zacięcie w wytłumaczeniu takiemu (Gule jak ja)i z góry dziękuję .

Musisz to wpisać w ustawieniach rutera (żeby wejść w ustawienia rutera musisz połączyć ruter z komputerem omijając modem) następnie otworzyć przeglądarkę internetową i w pasku adresów wpisać ten adres

192.168.0.1 potem takie dane do logowania login: admin hasło: password i skonfigurować według danych podanych przez Dialog .