Konfiguracja rutera tp link

Witam.Czy ktoś może wie jak skonfigurować ruter Tp link ???Aktualnie jest skonfigurowany pod neostradę ale jestem za granicą i nie moge nawet dostac sie na stronę routera aby zmienic ustawiaenia na automatyczne.Co może być tego przyczyną??Strona na którą trzeba wejść to 198.162.1.1 ale nie mogę w żaden sposób tego zrobić.Poza tym router jest wykrywany przez komputer.Prosze o pomoc.Dzieki

a nie masz zmienionego adresu ???

zrób całkowity reset routera żeby przywrucil się do ustawień fabrycznych.

ale chodzi o adres routera tak???..próbowałem z tym resetowaniem ale nie pomaga…

Ustaw IP w kompie z którego chcesz się dostać na router na np takie:

IP: 192.168.1.100

MASKA: 255.255.255.0

BRAMA: zostaw puste

Powinno wtedy się udać.

no niestety nie działa…napisz mi gdzie wpisac ten adres IP bo może nie tam to zmieniam…ja wpisuje go we własciwościach protokołu IP4…

Jeśli zmieniałeś na karcie sieciowej (oczywiście połączenie lokalne) w TCP/IP (IPv4) to powinno działać. Chyba że zmieniłeś adres routera w jego ustawieniach. Ale to wtedy reset powinien przywrócić do ustawień fabrycznych czyli do 192.168.1.1

Sprawdź czy masz pingi na router, wpisz w uruchom :

ping 192.168.1.1 -t

jeżeli będziesz miały czasy odpowiedzi to znaczy że router ma taki adres IP jeśli nie to reset nie zadziałał i router ma inny adres

napisz mi jeszcze gdzie mam wpisac ten kod…ping 192.168.1.1-t…i gdzie jest taka opcja uruchom…dzieki

Jak masz XP to jest w : START=>Uruchom , lub skrót klawiszowy “przycisk windows na klawiaturze”+R

no nie mam XP… mam Viste…

W przypadku Visty również by wywołać okno Uruchom należy rozwinąć menu Start (lewy dolny róg ekranu), a następnie lewym klawiszem myszki kliknąć na pozycję Uruchom. Następnie w okienku, które zostanie otworzone wpisz ping 192.168.1.1 -t , po czym kliknij OK.

no nie dziala…jest taki komunikat…błąd 1231…i co to znaczy??..jak poradzic cos na to???

witam, czy mógłbym mi ktoś podesłać printscr ustawień dla ROUTER ADSL WIFI TP-LINK TD-8901G ??

nie mogę sobie poradzić z ustawieniami, dostawca internetu NETIA.

mój e-mail: dvd99@tlen.pl

z góry dzięki:)

Aby zrestartować router TP-Link użyj spinacza biurowego włóż go w otwór podpisany reset powinneś wyczuć naciśnięcie przycisku przytrzymaj wciśnięty przycisk reset przez 15 sekund po 15 sekundach trzymając nadal wciśnięty reset odłącz zasilanie od routera odczekaj 3-4 sekundy podłącz ponownie zasilanie do routera zaczną migać diody Podłącz komputer kablem LAN do komputera odczekaj chwilkę Jeżeli masz Vistę obok zegara masz może 2 monitorki kliknij na nie prawym przyciskiem myszy wybierz Centrum sieci i udostępniania następnie po lewej stronie zarządzaj połączeniami sieciowymi Następnie wybierasz połączenie lokalne powinno tam pisać połączono. Klikasz na połączeniu lokalnym prawym przyciskiem myszy wybierasz właściwości dalej odszukujesz Protokół internetowy TCP/IPv4 klikasz na właściwości Ustaw statyczny adres IP 192.168.1.3 Maska 255.255.255.0 zatwierdzasz wszystko Ok zamknij Wyłącz program zabezpieczający twój komputer przed zagrożeniami otwórz okno przeglądarki w pasku adresów wpisz 192.168.1.1 powinno pojawić Ci się okno logowania domyślny login na routerach ADSL tej firmy to admin hasło admin dajesz enter i się logujesz.

W swojej wskazówce wykorzystałem instrukcje producenta w zakresie restartowania i logowania się do routerów ADSL Firmy TP-Link podany adres IP jest standardowym adresem dla routerów ADSL TD-W8901G, TD-W8910G domyślny adres routera (tzw. deflaut), login i hasło do routera znajduje się na tabliczce znamionowej umiejscowionej na spodzie urządzenia. Pytający przedstawił problem z zalogowaniem się do routera który został ustawiony dla usługi Neostrada TP, obecnie osoba ta znajduje się poza granicami naszego kraju więc konfiguracja dla usługi tej nie jest jej potrzebna nic zatem nie stoi na przeszkodzie by dokonać restartu routera przywracając mu ustawienia fabryczne by można się było do niego zalogować.,

Wobec powyższego Dark Smark Nie rozumie po co to napisałeś?

Przytaczając moją wypowiedź w której ani słowa nie ma napisane że brama posiada taki adres jak router. Nie wspominajac już o drugim punkcie który wydaje się być tu “z powietrza” czy też “z kosmosu”

Będziesz tak mądrym administratorem i tworząc topologia hierarchiczna będziesz przypisywał każdemu adres statyczny, czy skorzystasz z dobrodziejstw protokołu DHCP.

Bo ja nie rozumiem po co przypisywać statycznie, ma to tylko sens jak będziemy chcieli przekierowywać porty.

W tym kontekście oczywiście zgodzę się z Tobą .

Tu masz podobny opis:

http://it-bloog.blogspot.com/2009/02/wi … sieci.html

kroczek po kroczku :slight_smile:

Pozdrawiam