Konfiguracja sieci bezprzewodowej na laptopie po reinstalce

Posiadam w domu sieć bezprzewodową (główny “dostarczyciel” komputer stacjonarny i pobierające od niego neta dwa laptopy, w tym mój).

Chciałabym już zreinstalować mój zasyfiony laptop, ale za bardzo nie wiem, jak mam potem zainstalować spowrotem tą bezprzewodówkę. Posiadam jakiś klucz WAN, klucz sieciowy, etc… Mam kilka pytań:

a) czy po każdej reinstalce muszę wchodzić na tą stronę http://192.168.0.1/, czy tylko jednorazowo…

b) zainstaluję sterowniki i co dalej…?

Posiadam laptopa Toshiba Satellite Pro M70, karta sieciowa Wireless 2200BG Network Connection, bezprzewodówka D-Link DI-524, WinXP SP2, niemiecki dostawca internetowy (Alice == ), 1Mbs

Czy mógłby mi też ktoś w ostateczności pomóc telefonicznie? (płacę za koszt)x

Masz ten sam router co ja więc zrób tak jak podałem niżej a bedziesz miał IP przypisywane automatycznie przez router i nic niebedziesz musiał po reinstalacji robić… z wyjątkiem podania klucza sieciowego :lol:

40663456vi4.th.jpg40708027tu1.th.jpg33739463za6.th.jpg95776449hn3.th.jpg

58969967hj5.th.jpg66044549ip1.th.jpg53415919pk2.th.jpg

Niewiem jak dokłada rozkład opcji u ciebie ale zrób analogicznie do tego zo pokazałem na screenach…

1.) W przeglądarce internetowej zaloguj się na router… (u mnie http://83.14.49.1) ale ty masz zapewne standardowo 192.168.0.1

2.) W zakładce Home - Wireless klikasz Enabled

SSID - pod jaką nazwą ma być widoczny twój router

Kanał - najlepiej 6 lub 13

Zabezpieczenie - WPA-PSK/WPA2-PSK

Klucz sieciowy - niezbędny do podłaczenia się do sieci…

3.) Home - LAN

Tutaj ustalasz IP pod jakim chcesz mieć router chyba że zostawiasz standardowy :wink:

Maska podsieci ustalasz sobie jaka ma być standardowo…

4.) Home - DHCP

Klikasz DHCP server na Enabled

Podajesz jaki ma być zakres IP…

Aktywujesz Static DHCP i podajesz kolejno: Nazwa np Toshiba; IP zgodnie z zakresem np 4 Adres karty MAC **-**-**-**-**-**

Klikasz Apply

Na spisie pojawia się pozycja która bedzie miała przypisywany IP zgodny z ustawieniem…

5.) Advanced - Filter - MAC Filters - Only allow… i ponownie wpisujesz to co wcześniej aby komputer o danym IP mógł sie łaczyć przez Wi-Fi i zeby nikt niepowołany za darmo niekorzystal z internetu…

6.) W ustawieniach karty sieciowej (Wi-Fi) TCP/IPv4 - ustawiasz na automatyczne pobieranie…

7.) I uzyskujesz połaczenie… Wybierając połacz ze spisu wybierasz swoją sieć i podając klucz cieciowy ktory sam podałeś więc niema problemu :lol:

Hmm… Trochę nie zrozumiałam… Dlaczego mam wpisywać “pod jaką nazwą ma się pokazać mój router” ? Router jest przyczepiony do kompa stacjonarnego, a to mój laptop wymaga reinstalki :x

Skąd sobie mam te IP wziąść? spisać to, co mam teraz, tak?

Zakres IP?

ostatnie punkty już w ogóle nie czaję :x

Mimo to dzięki za pomoc i prosilabym o kontynuację…

Napis do mnie na gg: 2468615

[EDIT]

Już wyjaśnione…