Konfiguracja sieci bezprzewodowej przez routera

Mam takie pytanko jak skonfigurować routera i komputer żeby łączyły się one siecią bezprzewodową?

Prosiłbym o pokazanie tego w win 2000, xp i viście.

z góry dzięki

jaki masz router??

w jaki sposób maja być połączone komputery każdy przez WiFi czy jakiś przez kabel bezpośrednio do routera

Routera jeszcze nie mam. Prosiłbym o poradę. Chcę połączyć przez wi-fi. na razie chodzi mi jak to skonfigurować w komputerze.

Możesz mi też polecić jakiś router. Chcę podzielić iplusa.

Nie rozumiem. I plus to bezprzewodowy internet tak ? Chcesz go zsynchronizować z routerem a potem pod inny komputer ? TAk się da ?

z tego co wiem to są takie routery z wejściem na modem PCMCIA, który można kupić w plusie. Jest to modem, który podłącza się do routera a on rozsyła sygnał po całym domu. Oczywiście trzeba mieć w komputerze stacjonarnym odbiorniki wi fi. Chodzi mi tylko o to jak to jak skonfigurować komputery żeby odbierały ten sygnał wysyłany przez router.

no fakt są takie routery

musisz raz podłaczyć router do komputera kablem Ethernet’owym i wpisać w przeglądarkę jako adres IP routera, zalogować się i tam konfigurujesz w zależności od modelu, rożne opcje, jeśli chodzi i iplusa to chyba PIN nazwę użytkownika, zresztą jak kupisz router to dopiero napisz i wtedy dokładniej będzie cię można pokierować