Konfiguracja sieci bezprzewodowej w domu

Witam,

mam pytanie, które pewnie dla większości czytelników tego forum jest jak abecadło. Dla mnie jednak ten temat nie jest do końca oczywisty.

Otóż mam internet dostarczany drogą radiową. Następnie jest on dzielony za pośrednictwem Acces Pointa i routera na laptop i PC, które mają zamontowane karty bezprzewodowe. Proszę Was o wskazówki w jaki sposób mogę skonfigurować te karty bezprzewodowe w laptopie i PC, żeby sprzęty te widziały się w sieci i było możliwe udostępnianie plików czy drukarek.

Dodam że wcześniej ten laptop i PC były połączone ze sobą skrętką, tak więc jest utworzona grupa robocza i urządzenia mają swoje nazwy (w polu “Opis komputera”) oraz są wyznaczone pliki, które powinny być udostępniane.

Obecnie karta bezprzewodowa w laptopie jak i w PC mają ustawione “Uzyskaj adres IP automatycznie” oraz wpisany DNS 80.54.118.5.

Jak więc powinienem skonfigurować te karty, żeby oprócz możliwości korzystania z internetu móc też utworzyć z nich sieć.

Z góry dziękuję za odpowiedź

W zasadzie niepowinno być problemu… jednak niepodałeś jakie masz systemy na tych komputerach jesłi vista to w panelu sterowania w centrum sieci włacz pokazane tam opcje czyli odnajdywanie sieci udostepniania itp… i bedzie git… Jeśli XP to tu zabawy jest więcej ale też do zrobienia…

Zawsze moze zrobic tak na jednym komputerze udostepniasz a na tym drugim mapujesz dysk sieciowy a adres podajesz recznie do udostępnionego folderu lub dysku :wink:

na obydwóch maszynach jest Windows XPSP2

Proszę o pomoc jak powinienem to skonfigurować