Konfiguracja sieci bezprzewodowej

Sprawdź czy karta sieciowa jest w ogóle włączona,

Pozdrawiam!

A jak, lub gdzie to sprawdzić? W Biosie?

W ustawieniach sieci, w systemie.

Pozdrawiam!

@Łukash

To co podajesz to są sterowniki do karty sieciowej, ale nie bezprzewodowej. Ze strony producenta wynika, że ta płyta główna nie ma wbudowanej karty bezprzewodowej.

@lukaszenko100

Podaj dokładny model adaptera (sama marka, tj. TP-Link, to trochę za mało). To do niego będziesz musiał zainstalować sterowniki. Na bank dostałeś jakieś na płytce, ale jak podasz dokładny model, to się znajdzie najnowsze na stronie producenta.

Ech… wszystko jest dobre, tylko, że instalator nie może odnaleźć karty sieciowej i instalacja nie może być kontynuowana. Najnowsze sterowniki tutaj nic nie dadzą.

Tzn.? Jak tam wejść :confused:

Instalator czego? Jeśli sterowników tego adaptera, to upewnij się, że adapter jest prawidłowo podłączony do tego komputera. Poza tym podaj proszę model tego adaptera. Czy to jakaś tajemnica? Z tematu zrobiły się dwie strony, a na tych dwóch stronach nie ma wzmianki o informacji, która powinna być podana w pierwszym poście.

Adapter jest na kompie, na którym aktualnie pisze. W tym samym domu. Działa.

Po prostu chcę, by internet był na komputerze gdzie jest router. Gdy chcę zainstalować do niego sterowniki…itd. To już wiecie.

Skoro tak chcesz. TP-Link TD-W8901G 54 M Wireless ADSL2+ Modem Router

OK, no jeśli adapter używasz na tym drugim komputerze, to sieci bezprzewodowej nie zrobisz na tym komputerze, o którym tutaj mówimy. Musiałbyś zaopatrzyć się w drugi adapter (np. dokładnie taki sam). Z tego co widzę to ten Twój router ma cztery porty LAN, więc jedyne co możesz zrobić w tej chwili to połączyć ten komputer z routerem za pomocą kabla (standardowa skrętka). Żeby to zrobić musisz mieć zainstalowane sterowniki do karty LAN, czyli te co wcześniej podawał Łukash. Podaję jeszcze raz link http://download1.gigabyte.ru/driver/motherboard_driver_lan_realtek_8139.exe. Jeśli instalator tych sterowników nie wykrywa Twojej karty sieciowej, to sprawdź w BIOS-ie, czy masz ją w ogóle włączoną. BIOS BIOS-owi nierówny, ale z tego co patrzyłem u Ciebie będzie to opcja Integrated Peripherals -> Onboad H/W LAN. Musisz ustawić na Enabled. Przy wyjściu z BIOS-u zapisz zmiany.

Tylko chciałem zauważyć, że sieć oraz internet na komputerze z routerem działały. Wszystko działało przed formatem. Bez kabla.

Jak wejść w BIOS’ie by zobaczyć, czy mam włączoną kartę?

W jaki sposób masz/miałeś podpięty routero-modem do kompa bez netu ?

Dziwna sprawa ,Ty podajesz że karta to :Jest to Realtek RTL 8168/8111 PCI-E Gigabit Ethernet Adapter ,na stronce producenta stoi że ta karta to 8139…może tu chodzi o rewizję płyty głównej …

Czytaj komunikat POST ,po włączeniu kompa - to takie białe literki na czarnym tle :smiley: ,powinno być napisane na przykład: “Press Del to enter BIOS setup” = klawiszem Del wchodzisz w BIOS.

Mi chodzi co dalej:P

Komputera nie masz z routerem. Router to jest osobne urządzenie. Nie opowiadaj mi głupot, że miałeś internet bezprzewodowy jeśli masz taką płytę główną jak w Twoim podpisie (GA-945GCMX-S2) i nie masz adaptera WiFi na tym komputerze. To jest po prostu niemożliwe :slight_smile: Internet musiałeś mieć poprzez kabel. Sprawdź, czy z routera do tego komputera nie idzie jakiś kabel. Ten kabel w routerze będzie podłączony pod żółte gniazdo.

Jeśli już wszedłeś do BIOS-a w sposób jaki opisał to Łukash, to zrób tak jak pisałem, czyli włącz Integrated Peripherals -> Onboad H/W LAN (musisz ustawić na ENABLED).

Coś mnie źle zrozumiałeś, aż poczułem się obrażony po słowach “Komputera nie masz z routerem. Router to jest osobne urządzenie.” Wiem to :P.

No to chyba wiadomo, że router jest kablem do komputera obecnie bez internetu podłączony. Bo jak inaczej. Płyta główna z opisu jest z komputera, z którego obecnie piszę, z internetem. Ten drugi komputer ma kartę gdzieś w tym temacie wymienioną.

Tu, z kąd piszę teraz jest adapter Wi-Fi. Pobiera on internet z modemo routeru, który jest “na dole”. Tam jest wszystko popodłączane jak kiedyś, przed formatem. Potrzeba mi teraz zainstalować najprawdopodobniej sterownik do urządzenia “na dole”, by móc cieszyć się tam internetem. A nie mogę, ponieważ instalator nie wykrywa karty. Już idę sprawdzić to z BIOS’em.

@lukaszenko100

Obrazić na pewno Cię nie chciałem. Uporządkujmy trochę, bo się pogubiłem … Mówmy już tylko o komputerze, na którym nie masz internetu, bo się niepotrzebny chaos robi … pytania:

  1. Ten komputer jest połączony kablem z routerem?

  2. Jaką płytę główną ma ten komputer (dokładny model)? Adaptera Wi-Fi na tym komputerze nie masz (dla przypomnienia, bo w sumie już o tym pisałeś, ale muszę się upewnić)?

  1. Jest podłączony

  2. GA-945GCMX-S2 - płyta główna “na dole”

OK, to już sprawdziłeś, czy ta karta sieciowa jest w BIOS-ie włączona?

Tak

I jest włączona, czy nie? Jeśli jest włączona, to jeszcze sprawdź, czy nie wyłączyłeś jej w systemie. Otwórz menedżer urządzeń i sprawdź w sekcji Karty sieciowe, czy jest tam jakieś urządzenie. Jeśli jest, to ustaw każde z nich jako włączone (klikasz ppm na nazwie i wybierasz Włącz). Jeśli w sekcji Karty sieciowe nie ma żadnego urządzenia, to sprawdź, czy nie wyłączyłeś jakiegoś urządzenia, które oznaczone jest żółtym wykrzyknikiem. One będą wyszczególnione na samej górze w menedżerze urządzeń. Również klikasz ppm na nazwie i wybierasz Włącz.

I jeszcze jedno … jeśli w sekcji Karty sieciowe masz jakieś urządzenia to wrzuć na forum zrzut ekranu tej sekcji. Chciałbym zobaczyć co tam masz. W sumie wrzuć też zrzut ekranu tych żółtych wykrzykników.

Jest tylko Karta Sieciowa 1394. A czy włączona to jutro sprawdzę

Czyli poszedłeś tylko sprawdzić co jest zamontowane, ale już nie sprawdziłeś czy jest włączone i nie zrobiłeś tych zrzutów ekranu? Przecież to są czynności, które zajmują kilkanaście sekund. W każdym bądź razie … jeśli nie masz żadnych urządzeń oznaczonych żółtym wykrzyknikiem i wykrywana jest tylko karta 1394 w sekcji Karty Sieciowe, to niestety ja Ci tutaj nie pomogę. IMO to wskazuje na to, że jest jakieś fizyczne uszkodzenie płyty głównej.