Konfiguracja sieci dla kamery i internetu

Witam serdecznie,

Od dłuższego czasu borykam się z konfiguracją sieci w Ubuntu 12.04LTS…Chodzi o podłączenie kamery sieciowej* do laptopa* i jednoczesne korzystanie z internetu przez WiFi. Nie chciałbym również udostępniać obrazu z kamery do internetu. Poniżej przedstawiam obecną konfigurację, jednak pozwala ona na korzystanie z kamery ALBO z internetu. Niestety adresy zaznaczone na czerwono muszą pozostać takie jakie są. Kto mi podpowie co robię źle?

Pozdrawiam

* - model nie ma znaczenia

Kopia_Kopia_Untitled_Diagram_(3).thumb.p

Plik do edycji:

 

Nie rozumiem, ta kamera jest wpięta w główną sieć, czy wydzielona sieć? Czemu nie możesz przydzielić karcie LAN drugiego IP w podzieci 192.168.8.x? Tam przecież między kamerą a intefejsem LAN nie ma routera, to skąd laptop ma znać trasę do kamery? LAN laptopa to np. eth0:

ip addr add 192.168.8.101/24 dev eth0

Przepraszam, pomyliłem adres IP przy kamerze. Powinno być 192.168.200.121. Już poprawione.

Karta LAN oraz karta WLAN znajdują się w jednym laptopie. nie mogę zmienić konfiguracji ze względu na specjalne oprogramowanie, które wymaga statycznej i konkretnej konfiguracji eth0.

Coś nie zgadzają mi się adresy między Internetem a WLANem. Oba są w różnych podsieciach więc albo coś pominąłeś, albo pomyliłeś.

Tylko w takiej konfiguracji działa kamera ale nie działa internet. Jeżeli WLAN zmienię na 1920.168.8.105 to z kolei nie działa kamera a internet działa. Jak mam ustawić żeby działało to i to? 

Pozdrawiam 

Na pewno łączysz się z kamerą po kablu? Jeżeli zmieniasz ustawienia WLAN, to nie powinny one mieć żadnego wpływu na komunikację przewodową.

Jest problem, bo mamy dwa nieparzyste numery na dwóch różnych interfejsach. Rozwiązaniem może być VPN.

@flecht

auto lo
iface lo inet loopback


allow-hotplug eth0
iface eth0 inet static
    address 192.168.200.100
    netmask 255.255.255.0
    gateway 0.0.0.0
    mtu 9000

@nintyfan

Pozdrawiam

VPN możesz skonfigurować  z poziomu apletu network manager-a z poziomu KDE/Plasmy.