Konfiguracja sieci LAN

Cześć, właśnie założyłem sieć LAN pomiędzy dwoma kompami i internet jest na każdym ale nie wiem jak się przesyła pliki za pomocą karty sieciowej, czy można by było wytłumaczyć konfiguracje sieci ale tak łopatologicznie? Z góry dziękuje.

wchodzisz w Mój komputer -> Mapuj dysk -> Przeglądaj i jeśli tam znajdziesz nazwę tego drugiego kompa to przeciągasz ją sobie na pulpit i już (wcześniej wszystkie dyski, na tym drugim komputerze musisz udostępnić: ppm na dysk -> Udostępnianie i zabezpieczenia)

Obejrz demonstrację Mała sieć domowa w Windows XP To powinno dać odpowiedzi na twoje pytania.

A jakie masz urządzenia? jakiego neta podzieliłes (neo, kabel? czy cos innego) masz switha czy router? bo jak masz switha to nie masz co marzyc o otoczeniu sieciowym, bo swith to poprostu rozdzielacz i on robi tylko tyle ze rozdziela neta i co port dalej zmienia koncowke IP i nic wiecej. przez switha masz tylko siec w topologii gwiazdy i tu nie zrobisz raczej otczenia sieciowego. Najlepiej jak masz router skonfigurowany w taki sposób ze serwer DHCP jest wyłączony i masz adres IP statyczny “wklepywany” w TCP\IP.

Na jednym kompie widze dysk ale na tym drugim nie, co mam zrobić, mam włączone udostępnianie

musisz jeszcze ustawic na oby dwoch kompach ta sama grupe roboczą ;p sprawdz sobie na jednym kompie jhaka masz grupe i na drugim musza byc takie same a sprawdzisz to tak:

Na pulpicie masz ikone MOJ KOMPUTER :stuck_out_tongue: musisz na nią kliknąc PRAWYM i wybrac tam wlasciwosci, wyswietli ci sie okno wlasciwosci systemu i tam wybierz z tych zakładek NAZWA KOMPUTERA i tam bedziesz wszystko miał :slight_smile: