Konfiguracja sieci LAN


(Dsjmlody) #1

Witam.

Mam pewien problem. Przeinstalowałem swój komputer, który jest "administratorem" sieci dla drugiego (laptopa). Przed formatowaniem PC na laptopie było wszystko OK, internet chodził. Była to moja pierwsza konfiguracja tego typu, robiłem ją na podstawie screenów, które zrobiłem gdy konfigurował mi administrator sieci. Zbytnio w tłumaczenie się nie zagłębiał, bo wiadomo hajs hajs :wink: Wszystko skonfigurowałem jak na screenach, zainstalowałem wszystkie prawidłowe sterowniki, internet na komputerze chodzi elegancko, na laptopie natomiast piszę, że połączyło się z siecią (nazwa mojej sieci), siła sygnału: ZNAKOMITA, ale jest pewien problem. Gdy chcę otworzyć np. firefoxa lub IE po prostu nie reaguje - nie włączą się, gdy wejde na gg - nie wchodzi na dostępny. Po odłączeniu od sieci, firefox i IE włączą się bez zarzutów, ale wiadome - nie ma połączenia z internetem. Poniżej przedstawię kilka screenów zrobionych po konfiguracji administratora:

http://img11.imageshack.us/content.php? ... ia=mupload

Poniżej dam jeszcze dwa screeny.

Pierwszy jest to screen przed dokończeniem konfiguracji przez ADMINA SIECI, gdy internet jeszcze na laptopie nie chodził.

Drugi to screen zrobiony teraz, widać na nim, że komputer "wykrywa" to, że "komuś" udostępnił sieć - tak samo było po pełnej konfiguracji admina.

btw. Przypuszczam, że jestem blisko końca, gdzieś w szczególe jest błąd.

Dziękuje wszystkim z góry za pomoc.


(Kpc21) #2

Serwerem.


(Dsjmlody) #3

Dobra, ale jak nie masz nic wnoszącego do tematu to prosze - zamilcz ;]

-- Dodane 12.07.2009 (N) 12:02 --

Nikt nie pomoze?

Mam jeszcze jedno pytanie, jak odzyskać klucz sieciowy (WEP) do sieci? Z góry mowie, że program WirelessKeyView nie pomaga, bo jestem po formacie i rejestr jest wyczyszczony więc nie wykryje mi hasła :]

Jest jakiś inny sposób?