Konfiguracja sieci (stałe łącze)

Witam.Mam problem z skonfigurowaniem komputera a polega on a tym że chce podłaczyć drugi komputer do mojego łacza.Gdy już go podłącze nie wykrywa sieci. Co trzeba zrobić?

Najpierw opisz, co robisz bo możliwości jest tysiące:

  • co za rodzaj łącza, co jest “na wyjściu” tej sieci (ethernet, modem, etc.)

  • co za komputery podłączasz

  • w jaki sposób podłączasz…

problem polega na tym że robię siostrze komputer(format–>aktualizacje itd…)chciałbym zainstalować jej antywirusa i go zaktualizować.Gdy podpinam kabel od swojego kompa do niej to komputer nie widzi sieci(na co dzień ona ma innego dostawce internetu) Chciałbym podłączyć ten internet że tak powiem na chwile później zmienić wszystko tak aby u niej działało. Moja siec to stałe łącze w multimedi nie wiem czy to modem bo w jednym kablu idzie również kablówka wygląda on tak http://www.kabelkom.pl/?id=133

Bardzo proszę o pomoc.

Widzę dwie możliwości:

  • musisz wprowadzić stały adres IP na komputerze siostry

  • w sieci jest blokowanie po adresie MAC (adres sprzętowy karty w Twoim komputerze).

Podaj wynik komendy na Twoim komputerze, kabel sieciowy ma być podłączony i działać internet (przeklej treść z C:\wynik.txt):

ipconfig /all > C:\wynik.txt

Dzieki za zainteresowanie ale już sobie poradziłem. Zmieniałem adres mac na kompie siostry i wszystko hula. Jak skącze prace z jej kompem zmienie na jej adres mac i powinno być dobrze, tak ?