Konfiguracja sieci: Win7 a Win XP

Witam

Wczoraj zakupiłem nowego lapka z systemem Windows 7. Na drugim kompie (PC) mam Windows XP. Pomimo wielokrotnych prób nie mogę skonfigurować sieci (router Linksysa), ani jeden ani drugi komp nie widzą się wzajemnie, nie mogę też używać drukarki. Poprzednio miałem XP i Vistę i nie było problemu. Co ciekawe na jednym i drugim kompie mam Nortona i tam jest dostępna tzw mapa zabezpieczeń sieci, gdzie “widać” kompa z XP. Pomóżcie, co mam zrobić?

Czy grupa ustawiona taka sama w jednym i drugim kompie ?

Prawdopodobnie musisz ustawić w ustawieniach sieci twoją sieć jako “Sieć domową”, w której można przesyłać pomiędzy komputerami pliki i udostępniać drukarkę…

Pozdrawiam, Power…

Na pewno tak ( w 7 )

na pewno ? niekoniecznie

Mam! Dzieki za pomoc, proste było…

A co było źle ?

Temat w miarę świeży więc myślę że nie będzie to traktowane jako podpinka czy sekcja archeo. 8)

Chcę połączyć komputery w małą sieć tylko i wyłącznie w celu przeniesienia plików pomiędzy stacjonarką z Win Xp Prof i laptopem Win 7 Home premium.

Sieciówki połączone kablem scrosowanym, komputery w tej samej grupie roboczej, udostępnianie plików i drukarek na obydwóch komputerach włączone, Ip przypisane na sztywno, ta sama maska podsieci, zapory sieciowe powyłączane ale komputery się nie widzą i nie pingują.

W Centrum połaczeń jest napisane że Sieć nie jest zidentyfikowana.

W Viście był odsyłacz Dostosuj, w Sevenie tego nie ma, więc gdzie można zmienić te ustawienia, jak zmienić typ lokalizacji na sieć domową, bo myślę że to rozwiąże mój problem.