Konfiguracja smartfona - sieć

Witam, na wstępie chcę powiedzieć że jestem totalnie zielony co do obsługi internetu w smartfonie, zawsze miałem telefon na kartę, używałem go tylko do dzwonienia i smsowania. Wziąłem nowy telefon w mixie play Samsung galaxy j3 1gb internetu. I tu moje pytanie co zrobić od podstaw żeby korzystać z tego pakietu 1gb ?

Najlepiej włączyć coś co nazywa się “Transmisja danych”, “Dane komórkowe” ( najczęściej i najszybciej włączysz to z górnej rozsuwanej belki ). Na ten czas chociaż wypadałoby aby telefon działał w trybie 3G lub 4G (LTE ) bo w 2G to internet za bardzo nie podziała.  Ja używam ciągle trybu 2G i jak chcę działać w internecie to przełączam na 4G ( w 2G bateria dłużej działa ) .

Aha,  jeszcze mam pytanie co do zużytych mb w pakiecie. W ustawienia > licznik danych pokazuje że zużyłem 196mb a sprawdzając kodem *102# pokazuje że mam do wykorzystania jeszcze 982mb czyli że ubyło niby dopiero 36mb. Sprawdzając kodem mogą być opóznienia czy jak ?

To zależy. Bardzo często operatorzy dają darmowe Facebooki, GaduGadu, Twitter,  itp itd…tzn. , że korzystając z tych aplikacji nie ubywa Ci megabajtów z Twojego pakietu. Zależy co operator Ci daje … No i zależy jak często aktualizowane są te dane po które sięgasz sms-sem…ale tego już nie wiem.