Konfiguracja SMTP w Mozilla Thunderbird dla dwóch kont

Witam

We wspomnianym programie pocztowym mam wszystko skonfigurowane (dodane dwa konta) Program odbiera pocztę jednak mam problem z wysyłką bo pokazuje się błąd serwera SMT.

Wiem, że trzeba wejść w opcję konfigurację serwera-zaawansowane-smtp i poustawiać serwer smtp dla pierwszej domeny a następnie dla drugiej. Tylko nie mogę znaleść opcji ustawień serwera SMTP.

Narzędzia -> Konfiguracja kont -> Serwer poczty wychodzącej (SMTP).

Tak widzę tę opcję tylko czy mam tam dodać drugie konto smtp

Nie konto a drugi serwer smtp.

Dodałem drugi serwer i nadal nie mogę wysyłać wiadomości.

Oto komunikat:

13e7c6c42610e1c8m.jpg

0513e74c720f15c1m.jpg

A prawidłowo go skonfigurowałeś ??

serwer smtp wymaga uwierzytelnienia, z tego co pamiętam, wiec nie będzie to port 25.

Wejdź w ustawienia konta w necie i poczytaj

Port 25 może (i powinien) zostać. Ale należało by ( oxygene1976 powinien :slight_smile: ) sprawdzić, czy zaznaczył opcję ‘Używaj identyfikatora użytkownika oraz hasła’, oraz, co jest najważniejsze - czy identyfikator to pełen adres email. Czyli nie np. goomish a goomish (at) poczta . onet .pl (czy też goomish (at) op . pl).

Szczegóły pod tym linkiem (krok 14 i 15).

A… i jeszcze na wszelki wypadek. Każde konto powinno mieć przypisany własny serwer SMTP. Ustawia się toto na samym dole pierwszego okienka konfiguracji kont - tam gdzie nazwa konta, sygnaturka itp, itd.

Niby wszystko ustawilem poprawie. Z domeny …@poczta.onet.pl mogę wysyłać meile i odbierać.

Jednak z …@op.pl kiszka tylko mogę odbierać. Program się pluje ze cos z smtp mam źle skonfigurowane. Pytanie tylko co bo mam ustawione oddzielne serwery smtp i wszędzie zaznaczona jest opcja. Użyj indentyfikatora oraz hasła oraz bez uwierzytelnienia

Co to jest za poczta ??

Poprostu jest to druga domena nazwa@op.pl

A po co chcesz konfigurować smtp dla aliasu ??

Czegoś chyba nie rozumiem…

masz konto na onecie, z dwoma “różnymi” mailami, które są tym samym tak naprawdę…

To tak jak mam na wp.pl

nazwa@wp.pl i nazwa@wp.eu

Dobrze myślę??

serwer wychodzący może być jeden dla kilku kont :slight_smile:

Tak dobrze myslisz oba konta mam na onecie.

…@poczta.onet.pl oraz …@op.pl