Konfiguracja sprzetowa

Czy komputer złożony z tych podzespołów:

Płyta główna:Asus M2N68-AM SE2 AM2+, DDR2, SATA2, Lan, mATX (OEM)

Procesor:AMD Athlon II X3 440 AM3 Tripple Core Processor

Karta graficzna:1024Mb ATi Radeon HD 5550 PCI-Express VGA Card

Pamięć RAM:4 GB

spełnia dzisiejsze standardy dotyczące gier?

greg81 , popraw literówki i zacznij używać na forum polskiej psiowni. Zdaje się, że chyba już o to prosiłem. Inaczej zacznę wyciągać konsekwencje.

Na dzień dzisiejszy jak najbardziej, niestety techinka idzie w tak szybkim tempie do przodzu, iż za ok. rok już będziesz mógł jedynie pomarzyć o najnowszych grach.

W zestawie zmieniłbym DDR2 na szybsze DDR3

Licze się z upgradem.W końcu to PC i przesiadam się z konsoli.Dzieki za odpowiedz.

Za słaba karta graficzna. To że jest z serii 5xxx to niewiele znaczy.

Ale to też zależy od tego jaki ddr bo ta grafa ma ddr2, ddr3 i ddr5

Dodane 05.10.2010 (Wt) 16:16

http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/S … -3210.html

Tu poczytaj jaki rodzaj (jeśli koniecznie 5550) wybrać

To jaka kartę polecasz?

A ile możesz na grafikę dać :wink: :smiley: :stuck_out_tongue: :wink: :wink: :wink: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :smiley: :smiley: :D/

PS: Jaki jest ten ddr dla tej 5550 którą masz na oku (to jest ważne :wink: :wink: )

Płyta jest na DDR2 a karta to nie wiem bo nie ma w opisie.Jest na DDR2.

Na kartę chce wydać do 70£.

Gigabyte Radeon HD4850 Zalman 512MB DDR3 /256bit/ 2xDVI TV-out - tylko dorzuć jeszcze z 5 funtów . Jaki masz zasilacz ?

Zasilacz 500W ale ta karta jest na DDR3 a płyta jest DDR2.Nie będzie konfliktu?

  • nie myl pamięci GPU ( karty graficznej ) z pamięcią RAM plyty głównej . spokojnie obsłuży tą kartę ,wszystko będzie OK

DDR2 na płycie głównej to pamięć, z której korzysta cały komputer(buforuje programy itp.), a pamięć DDR3 to pamięć graficzna (wbudowana na stałe, korzysta z niej tylko procesor karty grafiki).

Racja.Moj błąd.Ale lepiej będzie jak zmienię płytę na DDR3 bo ta może obsłużyć tylko do 4GB pamięci.

  • jeżeli masz system Windowsa to po co Ci więcej ? W praktyce Windows może obsłużyć do 3,25 GB pamięci RAM ( mam na myśli systemy 32 bitowe ) no chyba ,że masz Windows 7 w wersji 64 bitowej ,a płytę wymieniłbym na nowszą ze względu na obsługę pamięci RAM ( DDR 3) i chipset ,bo nVidia nForce 610-680 to już przeżytek … Może inaczej …ile masz kasy ? może Ci w czymś pomożemy…

Na razie nie mam.Dopiero wybieram komponenty do złożenia.

No to powodzenia…jakby coś to pisz…

A taka płyta główna będzie dobra?

Biostar A770E3 AM3, PCI-E, GBLan, ATX

Dodane 05.10.2010 (Wt) 22:09

Kase mam ale najpierw chce wybrać komponenty.Chce wydać na sam PC do 350£ bez monitora itd.

Zmieniając płytę główną z rodzajem pamięci DDR3 musiałbyś także dokupić pamięci RAM DDR3 - najtańsze są w granicach 60 - 70 funtów - za 4GB. Płytę ( z dobrym chipsetem ) już za 50 funtów.

Zdecydowałem się na taki zestaw.

Płyta główna:Biostar A770E3 AM3, PCI-E, GBLan, ATX

Procesor:AMD Athlon II X2 250 Socket AM3 Dual Core Processor

Karta graficzna:1024Mb ATi Radeon HD 5570 PCI-Express VGA Card

Pamięć:4 GB

Zasilacz:500 W

Ok . ale na Twoim miejscu wymieniłbym kartę grafiki na : Asus Radeon HD4850 CuCore TOP 1024MB DDR3 /256bit/ 2xDVI albo na Gainward GeForce GTS 250 DeepGreen 512MB DDR3 /256bit/ HDMI/DVI . Tak na marginesie Radeon HD 4850 jest lepszą kartą od GeForce GTS 250 - a jeżeli już zdecydowałeś się na ATi Radeon HD 5570 PCI-Express VGA 1024Mb to po co Ci tak mocny zasilacz. TDP tej karty graficznej to 42.7W , TDP procesora to

65 W. Wystarczy Ci markowy 350W zasilacz , np. Seasonic SS-350ET 80 PLUS Bronze .

P.S - na tej karcie ( ATi Radeon HD 5570 ) nie pograsz sobie we wszystkie gry.

Zgadza się ale obudowa jest razem z zasilaczem i wygląda spoko.Inne natomiast nie prezentują się dobrze poza tym większy zasilacz może przydać się w przyszłości.A co z ta karta jest nie tak ze nie pogram we wszystkie gry?