Konfiguracja Tcp/IP pod Active directory w sieci lokalnej

Witam,

zaczynam dopiero przygodę z serwerami, i mam kłopot. Normalnie zainstalowałem Windows Server 2012, potem wiadomo AD i DNS, niby wszystko powinno działać, ale mój drugi komputer nie chce się połączyć z tą domeną (wykrywa ją, ale po zalogowaniu daje komunikat, że nie można się połączyć z tą domeną - Windows 10). Próbowałem już wielu konfiguracji na Windowsie 10, ale niestety na marne.

Daje SS:

Klient (Windows 10)

9ba0b8072b00d.png

SS z serwera:

88d0f6a7a2438.png

bd217a70b71de.png

c9fdce94806ea.png

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam,

jakubgross

Zmień DNS w Windows10, wpisz IP wskazujący na serwer z AD

Co konkretnie mam wpisać, bo jak narazie dalej tak samo.

w ustawieniach protokołu ipv4, preferowany serwer dns wpisz 192.168.0.101, windows10 w wersji PRO ?

Dzięki domena działa (Windows 10 Pro), ale mam jeden problem. Oczywiście stworzyłem konto dla użytkownika i przy próbie zalogowania do domeny przez konto użytkownika (nie chodzi o dodanie do domeny, bo już domena jest dodane) wyskakuje błąd “Metoda logowania, której próbujesz użyć, jest niedozwolona. Aby uzyskać więcej informacji skontaktuj się z administratorem sieci.” - czy to może być błąd w konfiguracji konta na serwerze?

Jeśli logujesz się zdalnym pulpitem to standardowi użytkownicy nie mają praw do logowania. Musisz dodać ich do odpowiednich grup lub skonfigurować im dostęp przez Group Policy. Jednak nie zaleca się żeby każdy mógł się logować do kontrolerów z uwagi na bezpieczeństwo.

Nie wiem, czy dobrze zrozumiałeś pytanie. :smiley:

Chodzi mi o to, że stworzyłem konto (nadałem uprawnienia Users) i nie mogę zalogować się na to konto w Windows 10 - kliencie.

PS: Chyba jednak jest ten problem co pisałeś wcześniej, bo na to konto nie mogę się zalogować nawet z poziomu serwera. Powiesz mi może jak mogę to naprawić (chcę, aby było można się zalogować).

Tutaj masz to fajnie wyjaśnione:

Windows Server 2012 - Kompendium wiedzy

Zrobiłem to już wcześniej i teraz sprawa wygląda tak:

-na Windowsie 10 da rade zalogować na konto administratora domeny

-na serwerze mogę zalogować się na konto tamtego zwykłego użytkownika

-Na Windowsie 10 dalej wyskakuje ten sam błąd jeśli próbuję się zalogować na konto użytkownika, którego sam stworzyłem.