Konfiguracja Thunderbirda

Wielką zmorą niemal każdego internauty jest wchodzenie za każdym razem na konto pocztowe przez przeglądarkę, dlatego powstały programy mające nam ułatwić odbieranie i wysyłanie poczty, jednym z nich jest właśnie Mozilla Thunderbird. Mozilla Thunderbird to znakomity program pocztowy. Ma bardzo ładny interfejs i jest bardzo prosty w obsłudze i obsługą przypomina najbardziej popularnego wśród internautów Outlook Expressa. Jednak konfiguracja serwera może być troszkę skomplikowana, dlatego też postanowiłem napisać ten poradnik, jak krok po kroku skonfigurować Thunderbirda do poprawnej pracy.

Odbieranie poczty

 1. Na początek uruchamiamy Thunderbirda klikając na ikonę na pulpicie lub kolejno: Start -->Programy–>Mozilla Thunderbird–>Mozilla Thunderbird.

 2. Następnie wybieramy Narzędzie -->Konfiguracja kont…(tak jak na poniższym obrazku)

1.JPG

 1. Teraz klikamy w okienku, które nam się pokazało na przycisk Dodaj konto…, potem wybieramy opcję Konto pocztowe i klikamy na Dalej.

 2. Następnie wpisujemy swoje imię, nazwisko lub nick. A pod spodem swój adres e-mail.

 3. W następnym okienku podajemy adres serwera POP3, który będzie dla nas odbierał pocztę(w wypadku Interii jest to http://www.poczta.fm lub http://www.interia.pl), następnie klikamy na Dalej.

2.JPG

 1. W kolejnym oknie mamy podać nazwę użytkownika jaką podaliśmy w trakcie rejestracji naszego konta i klikamy na Dalej.

 2. Następnie podajemy nazwę naszego konta, np. Konto Jarka, Konto Osobiste, Konto prywatne, potem klikamy na Dalej i na końcu Zakończ. W ten sposób możemy już odbierać pocztę z serwera, ale jeszcze musimy skonfigurować Thunderbirda, byśmy mogli również wysyłać maile.

Wysyłanie poczty

 1. Klikamy ponownie na Narzędzia --Konfiguracja kont…

 2. I klikamy pod nazwą naszego konta w menu po lewej stronie na Serwery poczty wychodzącej (SMTP).

 3. Następnie klikamy na Dodaj… i wpisujemy dane mniej więcej jak na poniższym obrazku, po wypełnieniu wszystkich pól klikamy na OK.

3.JPG

 1. Ponownie klikamy na Narzędzie --Konfiguracja kont… i w menu po lewej stronie klikamy na pogrubioną nazwę swojego konta.

 2. W polu Serwer poczty wychodzącej (SMTP), wybieramy nazwę serwera, którego utworzyliśmy przed chwilą i na koniec klikamy OK.

W ten sposób zakończyliśmy konfigurację naszego konta. Życzę miłego użytkowania programu :slight_smile:

Temat zamknięty. Jeśli masz jakieś uwagi czy sugestie lub chcesz rozbudować ten temat, skontaktuj się z Autorem tematu lub Moderatorem i podaj link.