Konfiguracja timingów ramu odpowiednie ustawienia


(ksiezyc) #1

Witam, zakupiłem ostatnio pamięć ram firmy G.SKILL model F3-10600CL8D-4GBHK CL 8-8-8-21 są to dwa komplety w dualu. Chciałbym się Was zapytać czy dobrze wszystko ustawiłem w biosie czy powinienem coś ewentualnie zmienić moja płyta główna to Gigabyte GA-880GM-UDH2. Kieruje również do Was pytanie czy zostawić ram na konfiguracji 8-8-8-21 i na 1333 mhz czy na 9-9-9-24 i na 1600 mhz ? Która opcja będzie bardziej wydajna i czy zmieniać jakoś jeszcze wartości ? Załączam zdjęcie z ustawień biosu. 

http://zapodaj.net/1b55888ed91df.jpg.html

 

Pozdrawiam.


(bart86) #2

Jak nie dasz to różnicy nie odczujesz ja bym nie ruszał i wykorzystał ten czas w lepszy sposób.


(JNJN) #3

 

Zrób test na poszczególnych ustawieniach 3DMarkiem i mniej więcej będziesz wiedział jaka konfiguracja jest wydajniejsza.


(ksiezyc) #4

Czyli sugerujesz abym pozostal przy 8-8-8-21 i niczego nie zmienial ? A pisząc w lepszy sposób wykorzystać czas co masz na myśli ?

Tak też i zrobie dzięki za odpowiedz.


(bart86) #5

Bo to strata czasu, nawet jak Ci benchmark pokaże kilka punktów więcej to zmiany nie odczujesz w działaniu komputera ani w grach, coś pożytecznego pomóż mamie w zakupach itp


(ksiezyc) #6

ok nie bylo pytania


(witek-pl) #7

ustaw na 1600 na timingach które podajesz, szybszy RAM w grach  przyda się w wysokich rozdziałkach i przy wysokich ustawieniach 


(JNJN) #8

W obecnych czasach raczej liczy się ilość pamięci? zainstalowanej. Pamięć ustawiona (FSB) synchronicznie z FSB CPU i pracująca na nominalnym CL i jest OK.


(witek-pl) #9

Synchroniczne ustawianie FSB RAM  do CPU to raczej zalecane było w starych socket`ach (np: socket A, który posiadałem i tam rzeczywiście lepiej było ustawiać 1:1) których chipsety gorzej radziły sobie z asynchroniczną pracą. Obecnie to prędzej zabobon... 


(JNJN) #10

 

I racja, źle napisałem, chodziło mi o zintegrowany kontroler pamięci w CPU.

 

Czyli,jak CPU ma kontroler pamięci max 1333 MHz, to tak z reguły ustawiamy pamięć (oczywiście jak pamięć,bios i płyta na to pozwala).