Konfiguracja TP Link TL-WR543G - nie działa internet

Chciałem powiedzieć, że przeczytałem inne posty na tym forum na temat konfiguracji powyższego routera ale to nie pomogło, więc postanowiłem założyć nowy temat. Będę starał się mowić jak najwięcej, ponieważ jestem zielony w konfiguracji routerów, a więc zacznę.

Mam internet radiowy (przepraszam za niespecjalistyczne określenie) na złączce RJ-45 i kabel od anteny(?) wpiąłem do wejścia PoE, natomiast kabel wychodzący z wyjscia LAN wpiąłem do routera do wejścia WAN. I jest taka sprawa, że komputer stacjonarny chcę połączyć z routerem za pomocą kabla, czyli na złączce RJ-45. Czyli jeden koniec kabla wpiąłem do karty sieciowej(zintegrowanej), a drugi do routera do wejścia pod nazwą (nie ma nazwy tylko numerki od 1-4) to wpiąłem do jednego z nich). Dobra i teraz przechodzę do konfiguracji: wpisuję adres 192.168.1.1, loguje się i wchodzę w zakładke quick setup (i właśnie mam do wyboru AP Client ROuter lub AP Router) nie wiem czy dobrze wybieram, ale wciskam na AP Router. Później w następnej zakładce jest nagłówek “Connection Type” i do wyboru mam: PPPoE, Dynamic IP, Static IP i tutaj nie wiem czy poprawnie, ale wybieram Dynamic IP, ponieważ od dostawcy internetu nie otrzymałem zadnych loginów ani haseł, ani adresow ip i wydaje mi się, że teraz powinienem miec internet w stacjonarnym PC jak i też w telefonie(poprzez WIFI) ale tak się nie dzieje wyskakuje mi komunikat, że nie mam dostępu do internetu.

Sterowniki do karty sieciowej zainstalowałem. Model karty sieciowej: Atheros L1 Gigabit Ethernet 10/100/1000Base-Controller.

AA i chciałem uprzedzić, że właśnie po naprawie komputera (miałem przeinstalowywany system) mam problem z połączeniem się do internetu, dawniej wszystko działało ładnie. I jeszcz jedna uwaga, jeżeli połącze kabel z tej bialej małej kostki z wyjścia LAN do komputera stacjonarnego, to wtedy mam internet, ale jeżeli próbuje się połączyć jeszcze z routerem to nic z tego. I jeszcze jedno, po tym quick setup na moim telefonie wykrywa siec wifi, łączy sie z nią, ale nie wczytuje żadnych stron.Bardzo prosze o pomoc.

Przepraszam,że ten post jest taki olbrzymi ale nie mam pojecia co moze sie przydac a co nie :D.

Link do kostki : http://www.cdr.pl/k269,zasilanie-adaptery-poe.html

Siema

Zobacz czy router dostaje jakiś adres na porcie WAN.

 

Zwykle Dynamic IP działa.

Ale podaj jeszcze DNSy jakie masz ustawione.

 

 

Z tego co piszesz wnioskuję, że z WiFi połączysz się możesz, ale nie masz dostępu do Internetu.

Zaloguj się do panelu pod 192.168.1.1 i poszukaj gdzieś w System Tools (o ile taka jest) opcji Diagnostics. Powinna być tam opcja do wysyłania pingu (np. coś takiego http://screenshooter.net/100249196/bydtwgj). Wyślij najpierw ping na 8.8.8.8 a potem wp.pl i daj rezultat.

Na routerze sklonuj MAC adres karty sieciowej komputera, na którym jest internet. Widocznie dostawca filtruje MACi.

Wygląd menu routera (tam jest WAN):

http://zapodaj.net/31684b582ea14.bmp.html

http://zapodaj.net/788e4784a678e.bmp.html

A jeżeli chodzi o sprawdzenie pingu to nie mam żadnej opcji diagnostic, tylko próbowałem otworzyc konsole (ss) :

http://zapodaj.net/ba509335f5f6e.bmp.html

To problem leży w konfiguracji. Dziwne, że router na to zezwolił, mam ten sam model i nie pozwala na takie coś. Wejdź w ustawienia LAN i zmień adres routera z 192.168.1.1 na 192.168.2.1 maska zostaje bez zmian. Przy WAN ustaw ręcznie DNSy, korzystając z opcji Use these DNS servers.

A sklonować adres MAC ?

Jeśli nadal nie będzie połączenia, to możesz sklonować MAC adres komputera, który ma dostęp do internetu bez podłączania go do routera, tylko bezpośrednio pod adapter PoE.

Dzięki wszystkim a w szczególności użytkownikowi: roobal. Wystarczyło zmienić adres routera i wszystko śmiga :D.

Jeszcze raz dzięki wszystkim!