Konfiguracja tv w Windows Media Center

Witam serdecznie

Posiadam tuner tv Compro E900F i mam z nim mały problem. Chcąc przeprowadzić konfigurację tv w WMC dochodzę do momentu w którym WMC informuje mnie iż nie rozpoznano urządzenia IR-remote (pilot) przez co nie mogę dokończyć konfiguracji (nie podświetla się przycisk Dalej) i korzystać w pełni z WMC.

Oczywiście mam wgrane najnowsze oprogramowanie i sterowniki do tunera. Pilot poprawnie jest obsługiwany przez aplikację Compro DTV ( program do oglądania tv) jak i Cyberlink PowerDVD. Najdziwniejsze jest to, że funkcje takie jak muzyka, przeglądanie zdjęć itp. w WMC mogę obsługiwać za pomocą pilota i wszystko działa jak należy - problem stanowi tylko konfiguracja tv.

Czy jest możliwość przejść jakoś konfigurację tv z ominięciem pilota zdalnego sterowania?

Kupiłem ten tuner bo był dedykowany do systemu Vista i ma specjalnie zaprojektowany pilot do obsługi WMC więc myślałem że nie będzie problemów.

Posiadam Windows 7 Ultimate

Pozdrawiam

v4pilot

Ja mam Compro E650F (aczkolwiek myślałem o E900F), mam zainstalowane sterowniki do W7 po prostu, uruchomiony ComproRemote i działa.

Aczkolwiek mam wrażenie, że gdy konfigurowałem kartę to jeszcze nie miałem działającego pilota (brak ComproDTV - albo może nawet i sterowniki jakie system sam zainstalował dla tunera). Możesz zawsze spróbować wyrzucić ComproDTV, spróbować skonfigurować, a potem doinstalować dopiero te do obsługi pilota.

Ale przyznam, że to dziwne, WMC powinien spokojnie działać bez pilota, więc nie wiem czego się “czepia” :slight_smile:

Witam

Wywaliłem ComproDTV i nic.

Pojawiła się nowa wersja ComproDTV i nic.

v4pilot

Cześć,

poradziłeś sobie może z tym problemem z kartą tv z Compro?

Ja mam Compro VideoMate Vista T500F i to samo…

Pozdrowienia

Grzegorz

Win7 Prof 64bit

Asus P5QL-E

4 GB RAM

NVidia 9800 GT