Konfiguracja ustawien w eMule'u

(Rycymer) #1

Prosze o pomoc w konfiguracji ustawien w eMule'u tak, aby szybciej sciagal pliki.Mimo tego, iz mam otwarty port TCP i w zwiazku z tym HighID, a takze udostepniam 120Gb (sporo plikow-ok.60-ma release), to sciaga mi jeden plik max. z predkoscia 3.3 Kb/s!Zazwyczaj jednak predkosc sciagania waha sie miedzy 0.2 a 1.1 Kb/s!Krotko mowiac, doprowadza mnie do szalu!Jesli chodzi o me lacze, to 1Mb, radiowka.eMule'a mam od ponad 3 miesiecy...Z gory dzieki za wszystkie rady!Serdecznie pozdrawiam!

(Szymszejdi) #2

Proponował bym przesiadkę na sivka MOd'a, mam go już ponad rok i jestem bardzo zadowolony, jedyne co trzeba w nim konfigurować to szybkość łącza, a potem samo hula:P Jeżeli muł jest odpalony przynajmniej godzinkę to prawie zawsze zciąga już z maxymalną prędkością mojego łącza.

(Rycymer) #3

Czyli co mam zrobic dokladnie?Prosze o jakies dokladniejsze instrukcje...

(Mariusz Berstling) #4

ja tez mam radiówkę i mam takie same prędkości jak ty ale tylko w dzień i w igodzinach szczytu, może to dlatego że korzystasz z sieci lokalnej operatora radiowki i koolejka ci się wydłuża... ja siedzę po nocach i prędkośći są maks na łącze 8)

(Rycymer) #5

Problem w tym, ze mi komp chodzi 24h/7dni i predkosci sa takie same-dobrze wiem, bo chodze spac ok.3ej...Wiec sam juz nie wiem...

(El Presidento) #6

Poczytaj i skonfiguruj :

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... 41&start=0

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=79611

eMule pracuje w sieći ed2k, a jest to sieć kolejkowa, w której zbiera się kredyty umozliwiające lepszą wydajnośc w downloadzie.

Napisz jescze ile udostępniasz danych ?? (To tez wpływa na prędkość)

(Mariusz Berstling) #7

(Jacek Jako) #8

Mam od niedawna mułka więc moje rady będą skromne, po pierwsze release możesz dać tylko kilu plikom, skonfigurować mułka możesz w ustawienia-parametry łącza-wizard (zaznacz własne nie pomyl kB z kb) to co udostępnisz nie ma nic wspólnego z prędkością ściągania to bardziej zależy od tego co ściągasz.

(El Presidento) #9

Naprawdę :roll:

(Jacek Jako) #10

Z moich skromnych obserwacji wynika że raczej ma znaczenie czy plik jest "popularny" niż jego wielkość. Ja mam ustawione wysyłanie na na 16kB/s limit na 13kB/s udostępnionych plików 86 a wielkość 9,3 GB i średnia prędkość wysyłania dla sesji (kumulacyjna) 12,34 kB/s (tak jest od początku) i z tych 86-u pobieranych jest 8 i raczej ciągle tych samych a kilkanaście plików nie było nigdy wysłanych - tak jak powiedziałem są to moje obserwacje i nie wiem czy się sprawdzą u kogoś innego.