Konfiguracja utorrenta

Witajcie, mam neostradę 6mb, router liksys wag160n. Do ściąganie plików używam programu utorrent. Wolę ściągać torrentem legalne pliki z neta niż przez przeglądarkę. Tylko jest taki problem - ściągam max 120kB/s :frowning: Jak to przyspieszyć?

ustawienia w programie? sam nie lubię tego programu ale zwyczajowe jakieś —>opcje a tam połączenie itd. i tam określasz się na te 6 mb lub 750 kb zalezy czy chca bity czy bajty na sek/ jak nie idzie to to pisz to ściągnę to i podam instrukcje krok po kroku…;]

Przez przeglądarkę też można ściągać legalne i za pomocą utorreta też sciągasz z “neta” a to tez może nie być legalne :wink:

Prędkość ściągania za pomocą protokołu torrent jest zależna od tego ilu udostępnia dany plik i z jaką prędkoscią a to że masz łącze 6 megabit nie oznacza, że z taką prędkością będziesz ściągał. Do tego dochodzi konfiguracja programu utorrent, w którym powinieneś ustawić kilka opcji zależnych od Twojego łącza internetowego.

Nie mogę sobie z tym poradzić. W linku zamieszczam paczuszkę z moimi ustawieniami utorrenta z “Dane Aplikacji” http://www.wrzuta.pl/pliki/5S8kUL2dXQ/pulpit bardzo proszę aby jakiś znawca przerobił te ustawienia i wstawiła na jakiś server - to sobie je ściągnę i podmienię. A jak nie to oceńcie chociaż co źle ustawiłem co sobie przestawię. Pozdrawiam.

ale on napisał tak jakby miał max 120 kB/s tzn nie ważne ile ma peerów to i tak nie zajedzie dalej… . może podkreśla że chce być legalny i nie piraci by ludzie nie podnosili rauszu i tez pisze że woli torrent niż przeglądarkę ^^./ można różnie go czytać^^;

Wiem, że mógł miec to na myśli ale może ktoś go wprowadził w bląd to go delikatnie naprowadziłem, na inny tok myslenia.

Wszelkie odpowiedzi odnośnie uTorrenta i plików torrent znajdziesz tutaj: viewtopic.php?f=7&t=320589

Tak dużo tych linków, pogubiłem się :frowning: Mógłby mi ktoś przerobić pliku “config”. Bardzo proszę.

Ok pomogę:

Ustawienia:

Pobieranie : 0 czyli maksymalnie.

Udostępnianie: 0 czyli maksymlanie.

Pobierasz pliki, które mają dużą ilość seedów czyli osób, które udostępniają Ci dany plik.

Na dole programy powinien być zielony znaczek, oznacza że wszystko jest w porządku. Jak jest inny to trzeba zobaczyć czy nie blokuje go router czy też zapora windows lub firewall. I wtedy porobić wyjątki, reguły.

Prędkość sumuje się po Twoim podłączeniu się do większej ilości seedów i tu też zależy od tego z jaką prędkością oni Ci udostępniają również.

Tak w skrócie :wink:

Na dole w utorrencie mam zielony znaczek, jak na niego najadę to piszę: “Network OK your network connection working like it should” więc niby ok. Ustawiłem obydwa limity na 0. Utorrent jest wyjątkiem w zaporze windowsa. Mam jeszcze zainstalowanego Eset Smar System - może to blokuje ale nie wiem jak go przestawić. Co dalej?

Nic go nie blokuje jak masz zielony znaczek na dole. Więc jest ok.

Pobieraj pliki, jak napisałem wyżej, które mają dużą lub największą ilość seedów. Przeważnie one są na samej górze po wyszukaniu na danej stronie z torrentami.

Sprawdzaj komentarze odnośnie danego pliku, bo plik może okazać się fakem (nie tym co chciałeś ściągnąć) lub wirusem.

Poczekaj, aż pobieranie rozkręci się. Daj mu na to ok godziny. Wtedy z większą ilością seedów połączy się i wtedy zobaczysz jaka ta prędkość będzie.

Kolego Chillout wszystko to co napisałeś w swoim ostatnim poście wiem i praktykuję już ładnych parę lat. Kiedyś na megówce było ok - 120 kB/s pobierania. Potem miałem 6mb/s i ściągałem ponad 700kB/s tylko potem kurde coś się zwaliło i teraz wolno ciągnę. Czy ktoś wie jak to zrobić?

Co to znaczy przekierowywać porty?

Takie cuś