Konfiguracja VMware Workstation Pro 16

Od niedawna testuję VM Ware Workstation Pro 16 (VirtualBox znam i używam już pare lat) ale mam kilka pytań odnośnie konfiguracji:

  • czy można ustawić „kontrolki” aktywności dysku/USB/DVD odczyt i zapis? W VirtualBox są ikonki np. zielony to odczyt napędu a czerwony to zapis. Przydatna rzecz, czy jest coś takiego w VM Ware?
  • czy jest możliwość nagrywania pulpitu w formie wideo?
  • czy można ustawić określony procent użycia procesora? W VirtualBox można ustawić od 0 do 100% mocy procesora, ale w VM Ware tego nigdzie nie widzę.
  • W VirtualBox należy najpierw wybrać system, np. DOS lub Windows 10 itp. Rozumiem że VM Ware automatycznie rozpoznaje system na podstawie zawartości obrazu ISO? Albo jeśli zainstaluję np. Windows 7 i zaktualizuję go do 10 to VM Ware automatycznie rozpozna system?

1 -tak
2- tak
3 - tu jest chyba najprościej

4 - NIE

A możesz bardziej coś napisać jak to zrobić? W jaki sposób włączyć te kontrolki aktywności? W jaki sposób uruchomić nagrywanie pulpitu? Gdzie szukać tych opcji i ustawień?? Bo ja tego nigdzie nie znalazłem. 4 - NIE to jak mam rozumieć? Możesz mi jakoś odpowiedzieć i napisać co i jak?

Mógłbyś mi napisać jak to zrobić (pyt. 1,2 i wyjaśnić 4)?